Naga MarketsPonad 60% Bitcoinów nie zmieniło adresu od roku, HODLerzy wracają do gry?Ponad 60 proc. podaży bitcoinów nie było ruszanych się w ciągu roku, wynika z danych Glassnode. Nowe dane z firmy pokazują też, że inwestorzy nie kupowali tak dużo bitcoinów od 2016 roku, czyli okresu przed bańką w 2017 r.

  • Bitcoin jest chyba ponownie traktowany jako coś, co może przynieść spore zyski.
  • Ponad połowa podaży BTC jest od roku trzymana na portfelach i nie ruszana.

Bitcoin dla HODLera

O swoim odkryciu firma napisała w nowym tweecie.

Te artykuły również Cię zainteresują
 

Wskaźnik Hodler Net Position – miesięczna zmiana pozycji długoterminowych inwestorów – pozostaje na dodatnim poziomie. I to mimo tego, że w marcu zaliczyliśmy wielki krach na rynku. Glassnode już w zeszłym miesiącu zauważyło również, że podczas gdy inwestorzy długoterminowi po prostu trzymają coiny, inwestorzy detaliczni wykorzystują spadki, by jeszcze taniej dokupić nowe BTC.

Gigant w śpiączce

Jak widać, rynek prawdopodobnie przygotowuje się do hossy, a może nawet bańki w 2021 r. Właściwie wszystko to, co teraz widzimy na własne oczy, jest niejako odbiciem zachowań z 2016 r. Oczywiście nie oznacza to, że schemat nie zostanie w pewnym momencie zerwany, ale na razie niewiele na to wskazuje.

Krótkoterminowo sytuacja wygląda też dobrze.

– Kiedy BTC w końcu wyłamie się z tego zakresu, będzie wybuchowo, powiedziałbym, że [osiągniemy] 11 tys. w ciągu 3 tygodni i prawdopodobnie 12 tys. w ciągu miesiąca – uważa Benjamin Blunts, trader, który korzysta z teorii fal Elliota.

Wcześniej trafnie oszacował dno na wykresie. W czerwcu 2018 r. napisał, że bitcoin osiągnie najniższy poziom na poziomie 3 200 USD. Prognozy okazały się trafne, bowiem BTC spadło tak nisko dokładnie 15 grudnia.

Dziś za 1 BTC ponad 9 500 USD. W skali 24 h kryptowaluta utknęła jednak w miejscu. Z kolei za 1 ETH inwestorzy muszą zapłacić 238 USD. To też podobny wynik, co dobę wcześniej.

Autor poleca też: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here