Naga MarketsJesse Cohen, starszy analityk finansowy w Investing.com prognozuje, że cena Bitcoina wzrośnie w pierwszej połowie 2021 roku do 60 tysięcy dolarów. W jego ocenie, wzrost ten będzie napędzany przez rosnącą adopcję BTC i wsparcie ze strony inwestorów instytucjonalnych w połączeniu z “napływem ultra tanich pieniędzy pompowanych do globalnego systemu finansowego” przez globalne banki centralne, takie jak Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych.

  • Cena BTC wzrośnie w pierwszej połowie roku do 60 tysięcy dolarów
  • Ponad 60 proc. ankietowanych Brytyjczyków zamierza kupić w tym roku Bitcoina 

Cena Bitcoina wzrośnie do 60 tysięcy dolarów 

– Po rekordowym roku 2020, w którym Bitcoin skoczył o ponad 300 proc., wygląda na to, że BTC pozostanie silny w 2021 r., ponieważ więcej inwestorów detalicznych i dużych nabywców instytucjonalnych wchodzi na ten rynek […] Dla tych, którzy już są na rynku, obowiązującą strategią pozostaje HODL – przyznał Cohen.

Jego uwagi pojawiają w się w czasie, gdy Investing.com przedstawił wyniki najnowszej ankiety, z której wynika, że aż 63 proc. z 800 respondentów w Wielkiej Brytanii planuje zakup Bitcoina w 2021 r. Ponad 60 proc. stwierdziło również, że wierzy, iż Bitcoin wzrośnie powyżej 60 tysięcy dolarów w 2021 roku.

Mimo, że aby cena BTC osiągnęła poziom 60 tys. USD notowania najstarszej z kryptowalut musiałyby wzrosnąć jeszcze o ponad 62 proc. powiększając w ten sposób zasięg trwającej od początku roku aprecjacji do niemal 107 proc. to jednak wcale nie jest to najwyższa z prognoz, które pojawiły się w ostatnim czasie.

Założyciel i dyrektor generalny firmy Pantera Capital, Dan Morehead jest bowiem przekonany, że cena BTC wzrośnie do 115 tysięcy dolarów i to już do sierpnia 2021 roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kursy kryptowalut | mercator notowania | giełda rekomendacje | kryptowaluty bitcoin | pgnig cena akcji |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAż 19 spółek odnotowało rekord notowań w czwartek. Akcje XTB straciły ponad 18%!
Następny artykułCzwartek na GPW: Czerwono na WIG20. Traci PKO, PGNiG, JSW i PKN
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here