Naga Marketsmężczyzna szukający pracyWraz z wybiciem godziny 14:30 rynki poznały jedne z ważniejszych, zaplanowanych na dziś danych ze Stanów Zjednoczonych. Mowa tu oczywiście o cotygodniowym raporcie amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych oraz danych dot. dynamiki wzrostu gospodarczego USA.


Bezrobocie w USA rośnie dwukrotnie szybciej niż oczekiwano

Jak wynika z najnowszego raportu Department of Labor, pomimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających wzrost do 3,5 mln. z 3,283 mln. poprzednio, w tygodniu kończącym się 28 marca 2020 roku liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych uplasowała się na poziomie 6,648 miliona, co oznacza wzrost aż o 3.341.000 w stosunku do poziomu z poprzedniego tygodnia. Warto zwrócić uwagę, że jest to największy tygodniowy wzrost i równocześnie najwyższy wynik w historii.

Poniżej historyczne zestawienie dostosowanych sezonowo jobless claims
Pełny raport dostępny pod linkiem

Tak znaczny wzrost liczby ubiegających się o zasiłki dla bezrobotnych jest oczywiście spowodowany masowymi bankructwami zwolnieniami, do których przyczyniła się pandemia koronawirusa SARS-CoV-2. Zdaniem ekonomistów, jeżeli sytuacji nie uda się szybko opanować, bezrobocie w USA (i nie tylko) mogłoby wzrosnąć nawet do 30%.

Kurs dolara pozostaje niewzruszony

Spoglądając na notowania głównych par walutowych dojść można do wniosku, że większość inwestorów była przygotowana na tak fatalne dane. Tuż po publikacji raportu z amerykańskiego rynku pracy nie odnotowano bowiem żadnej większej zmienności na notowaniach USD. Kurs pary walutowej GBPUSD w dalszym ciagu porusza się więc w trwającej od kilku dni konsolidacji.

Zapisz się na webinar: Kalendarz makroekonomiczny i inwestowanie podczas danych

Kurs funta do dolara
GBPUSD M30

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułProblemy z długiem korporacyjnym? Dolar w górę, a S&P 500 w dół – Świat walut Marka Rogalskiego
Następny artykułNowy Plan Marshalla dla Europy? Program SURE o wartości 100 mld EUR
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here