Naga MarketsBroker Noble Markets jako podmiot regulowany przez Komisję Nadzoru Finansowego opublikował informację o podziale zyskownych i stratnych transakcji klientów na rynku over-the-counter (OTC) w czwartym kwartale minionego roku. Wynika z niej, że w porównaniem z III kw. 2018 r. liczba inwestorów osiągających dodatni wynik na transakcjach walutowych znacząco wzrosła.


Zyskowność inwestorów na rynku walutowym (Forex) w Noble Markets za czwarty kwartał 2018 r. plasowała się na poziomie 52,02%, co oznacza wzrost względem trzeciego kwartału minionego roku aż o 11,7 p.p. (z 40,32%).

Poniższa tabela prezentuje procentowy udział rachunków z podziałem na klasy aktywów. Traderzy najczęściej zarabiali w przypadku instrumentów powiązanych ze stopami procentowymi (80%). Warto wspomnieć, że zyskowność w Q3 na tych instrumentach wynosiła jedynie 55,56%. Widać zatem dość znaczącą poprawę wyników osiąganych dzięki inwestycji na tych instrumentach. Lepsze rezultaty dostrzec można także wśród inwestorów handlujących na rynku towarowym (50,43% wobec 38,18% raportowanego w Q3 2018 r.). Pogorszenie zyskowności dostrzec można natomiast jedynie w przypadku osób spekulujących na indeksach (43,42% wobec 51,97% raportowanego kwartał wcześniej).

zyskowność klientów Noble Markets
Źródło: Noble Markets

W kolejnej tabeli zaprezentowano podział zyskowności procentowej ze względu na wysokość depozytu zabezpieczającego (dźwigni finansowej). Jak widać, osoby wykorzystujące wyższy lewar (w tym także 100:1) odnotowały znacznie gorsze wyniki niż Ci, którzy korzystali z większego depozytu zabezpieczającego. Wśród osób wykorzystujących najwyższą dopuszczalną przez ESMA dźwignię dla klientów detalicznych, odsetek zarabiających wzrósł natomiast nieznacznie w stosunku do III kw. 2018 r. (do 54,74% z 53,46%).

zyskowność klientów Noble Markets
Źródło: Noble Markets

Noble Securities S.A. informuje także, że standardowy czas wykonania zleceń Klientów na rynku OTC (tj. średni czas wykonania zlecenia w standardowych warunkach) w IV kwartale 2018 r. wyniósł 379.53 milisekund (polepszenie o 17,01 milisekundy w porównaniu z poprzednim kwartałem).


Do tej pory na łamach Comparic.pl można było zapoznać się z wynikami zyskowności traderów posiadających rachunki w BossaFX. Rezultaty pozostałych Domów Maklerskich regulowanych przez KNF będą pojawiały się pod tagiem Q4 2018.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryzys czai się tuż za rogiem? Największe ryzyko recesji od 6 lat!
Następny artykułTMS Brokers i Krypto Raport wspólnie o inwestowaniu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here