Naga Markets
Do Kwon, Terra

Upadek stablecoina i kryptowaluty LUNA (obecnie LUNC) odcisnął piętno na rynku wirtualnych walut. Choć przełożyło się to na kłopoty finansowe niektórych firm z branży, warto pamiętać także o indywidualnych inwestorach, którzy wkładali w ten projekt majątki swojego życia. Grono rozgoryczonych osób założyło kanał na Discordzie, do którego dołączyło już ponad 4 tys. użytkowników, by wspólnie podjąć wysiłki w celu zlokalizowania miejsca pobytu Do Kwona. 

  • Grupa inwestorów składająca się z ponad 4 tys. osób chce odnaleźć współzałożyciela Terry, by ten odpowiedział za upadek tego projektu
  • Do Kwon wielokrotnie podkreślał, używając swojego konta na Twitterze, że nie chowa się przed organami ścigania. Nie zdradził on jednak, gdzie konkretnie przebywa
  • Chcesz kupić bądź sprzedać BTC, ETH lub jakakolwiek inną kryptowalutę? Zapoznaj się z ofertą cashify, siecią kantorów umożliwiającą wymianę ponad 460 kryptowalut

Ponad 4 tys. inwestorów detalicznych poluje na Do Kwona

Współzałożyciel Terry wciąż pozostaje na wolności, mimo iż władze południowokoreańskie wydały we wrześniu br. nakaz jego aresztowania. Według doniesień tamtejszego rządu również Interpol na jego prośbę wydał czerwoną notę, by zaangażować organy ścigania z całego świata w schwytanie tego mężczyzny. 

Na przełomie ostatnich tygodni Do Kwon wielokrotnie zaprzeczał temu, że jest poszukiwany. Za pośrednictwem profilu na Twitterze poinformował swoich obserwatorów, iż wcale się nie ukrywa. Potwierdził to również w niedawnej rozmowie z Laurą Shin w podcascie Unchained.

Mimo iż południowokoreański deweloper odrzuca wszelkie zarzuty, nie ujawnił on swojego obecnego miejsca pobytu. Ze wcześniejszych pogłosek wynika, że przebywał w Singapurze, jednak tamtejsza policja poinformowała w ubiegłym miesiącu, iż nie ma go w tym państwie-mieście.

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

Inwestorzy detaliczni sfrustrowani brakiem wyników ze strony organów ścigania zaczęli szukać Do Kwona na własną rękę. Utworzyli oni grupę, do której dołączyło około 4,4 tys. użytkowników na Discordzie, chcących znaleźć trop współzałożyciela upadłej Terry. 

Wspomniany czat powstał już w maju br. Początkowo jego celem było zebranie poszkodowanych inwestorów oraz uruchomienie procesów sądowych przeciwko Do Kwonowi. Członkowie grupy zaczęli sugerować, że współzałożyciel Terry mógł uciec do takich krajów, jak Rosja, Dubaj, czy Azerbejdżan. 

Do Kwon podczas wywiadu z Laurą Shin przyznał, iż nie chce ujawniać, gdzie mieszka z uwagi na kwestie bezpieczeństwa. Gdyby to zrobił, czułby się zagrożony. Co więcej, rzecznik firmy Terraform Labs podkreślił, że zarzuty przeciwko temu mężczyźnie są wysoce upolitycznione, a południowokoreańscy prokuratorzy bezprawnie rozszerzyli definicję papierów wartościowych ze względu na presję ze strony społeczności.  

XTB

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułCzy polski deep tech podbije świat? Rozmowa z Sławomirem Olejnikiem o Deep Tech Summit
Następny artykułCo dalej z dolarem? Analityk SocGen przedstawia prognozy kursu USD/JPY oraz GBP/USD
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here