Jak wynika z danych zgromadzonych przez japońską komisję nadzoru finansowego (FSA) dzięki współpracy z 17 giełdami wymiany kryptowalut, w Kraju Kwitnącej Wiśni co najmniej 3 miliony obywateli handluje Bitcoinem oraz jego pochodnymi.


Przy liczbie ludności przekraczającej 120 milionów, cały czas jest to niewielki odsetek, jednak w ujęciu procentowym może być jednym z najwyższych na świecie. Największą grupę krypto-inwestorów stanowią mężczyźni pomiędzy 30-tym i 40-tym rokiem życia (34%).

Jak podaje FSA opublikowane na początku kwietnia badanie jest pierwszym krokiem w kierunku dokładniejszego zbadania rodzimego rynku, występujących na nim problemów oraz dynamicznie rozwijającej się przestrzeni kryptowalutowej w Japonii. FSA jednocześnie podawała, że w instrumenty pochodne na kryptowaluty – takie jak kontrakty terminowe i CFD inwestuje 140 tysięcy osób.

Co ciekawe, ta zdecydowanie mniejsza grupa, obraca o wiele większym kapitałem. W 2017 roku japoński wolumen tradingu na cyfrowych tokenach wzrósł z $22 milionów (2014) do $97 miliardów. W tym samym czasie na instrumentach pochodnych z zaledwie $2 milionów do $543 miliardów. Pokazuje to między innymi o wiele większe zaangażowanie dużych graczy instytucjonalnych w rynek futures.STO

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here