Naga MarketsPonad 2,5 mln bitcoinów (BTC) nieaktywnych od 3-6 miesięcy. Posiadacze nie chcą sprzedawaćAnalityk on-chain i redaktor Bicoin Magazin, William Clemente III ujawnia, że ilość bitcoin trzymanych przez stosunkowo dłuższy czas cały czas wzrasta, Jak zauważa, aprecjacja liczby nieporuszających się BTC jest prawdopodobnie spowodowana niechęcią inwestorów instytucjonalnych do sprzedaży.

  • Dane Glassnode sugerują, że inwestorzy coraz chętniej trzymają swoje bitcoiny w portfelach
  • W przypadku nieporuszającej się podaży w przedziale od 3 do 6 miesięcy, wartość BTC wyniosła 142 mld dol.
  • Zdaniem analityka Clemente III są to głównie duże instytucje

Bitcoin HODL coraz popularniejszy. 2,5 mln BTC w formie “kup i trzymaj”

– Ilość nieporuszającej się podaży bitcoina ostatnio zmieniającej portfel trzy do sześciu miesięcy temu wzrosła do 2,5 mln BTC (142 mld dol.). Najprawdopodobniej są to instytucje, które kupiły w ciągu ostatnich 3-6 miesięcy i nie sprzedają – wyjaśniał Clemente III.

Te artykuły również Cię zainteresują
Clemente dodaje, że wzrost ilości flagowego aktywa przechowywanego w depozytach lub portfelach offline jest dla rynków byczym sygnałem: “Bardzo dobry znak, nabywcy wydają się siedzieć w tym na dłuższą metę”.

Wypowiedź analityka on-chain pojawia się w następstwie spadku bitcoina o prawie 15% od jego maksimum na poziomie 64 863 dol. W momencie pisania tego tekstu, największa kryptowaluta według kapitalizacji rynkowej utrzymuje się tuż pod poziomem 55 tys. dol.

Willy Woo, inny popularny analityk kryptowaluty powiedział niedawno, że presja sprzedaży zaobserwowana wkrótce po tym, jak BTC osiągnął rekordowy poziom, była związana z oczekiwaniem, że górnicy BTC z siedzibą w Chinach zawiesili chwilowo działalność z powodu przerw w dostawie energii.

– Początkowa wyprzedaż spowodowana była informacją o wyłączeniu maszyn chińskich górników. Presja sprzedaży była wystarczająca, aby wywołać likwidację krótkoterminowych pozycji spekulacyjnych, zmuszając cenę do gwałtownego spadku – twierdził Woo.

Woo zaznaczył jednak, że długoterminowe fundamenty rynku BTC pozostają “bardzo silne”. Analityk dodał, że bitcoin znajduje się w fazie odkrywania cen.

– Profil podaży (cena, gdy podaż ostatnio się poruszyła), tworzy obecnie największe skupisko odkrywania cen od czasu, gdy BTC znajdował się poniżej 10 tysięcy dolarów. Walidacja BTC jako aktywa o wartości biliona dolarów jest ogromnie silna – dodawał analityk.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here