Naga Markets

Niedawne badanie DebtHammer wykazało, że znaczna część inwestorów detalicznych w Stanach Zjednoczonych pożyczała pieniądze, aby kupić kryptowaluty. Ostatnia wyprzedaż na tym rynku sprawiła, że osoby te przestały regulować swoje zobowiązania i zalegają z płatnościami.

Bitcoin na kredyt 

Z niedawnej ankiety przeprowadzonej przez DebtHammer wynika, iż wielu inwestorów indywidualnych w Stanach Zjednoczonych zaciągnęło pożyczki, aby sfinansować w ten sposób zakup kryptowalut. Licząc na spektakularny wzrost i osiągnięcie ponadprzeciętnej stopy zwrotu, osoby te nie przejmowały się rosnącymi stopami procentowymi, w efekcie czego teraz nie stać ich spłatę zobowiązań.DebtHammer przeprowadził ankietę wśród ponad 1500 osób w USA, aby dowiedzieć się o ich nawykach inwestowania w kryptowaluty i jak wpływają one na już zadłużony naród.

Ponad 21 proc. inwestorów kryptowalutowych powiedziało, że skorzystało z pożyczki, aby zakupić kryptowaluty.

Badanie wykazało, że większość osób pożyczyła od 500 do 1000 dolarów. Mimo, że kwoty te na pierwszy rzut oka wydają się relatywnie niewielkie, badacze z DebtHammer zauważyli jednak, że były to w dużej mierze pożyczki z rzeczywistą roczną stopą oprocentowania (RRSO) na poziomie aż  400 proc.

Fakt ten sprawił, że prawie 19 proc. respondentów przyznało, że miało trudności z zapłaceniem co najmniej jednego rachunku z powodu swoich inwestycji w kryptowaluty, podczas gdy około 15 proc. stwierdziło, że martwiło się o eksmisję lub zajęcie mienia.

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

Bitcoin wciąż najpopularniejszy 

Niemal wszystkie pożyczone pieniądze posłużyły do zakupu zaledwie kilku kryptowalut. Badanie wykazało, że ponad połowa (54 proc.) respondentów wykorzystała pożyczone pieniądze do zakupu Bitcoina (BTC), 35 proc. zakupiło Dogecoina (DOGE), a kolejne 30 proc. Ethereum (ETH).

NED

Niemal 23 proc. osób, które pożyczyły pieniądze na zakup kryptowalut, powiedziało, że zrobiło to, ponieważ ceny kryptowalut gwałtownie spadły. Około 15 proc. stwierdziło, że uważa kryptowaluty za dobrą inwestycję długoterminową, podczas gdy 17 proc. stwierdziło, iż ceny kryptowalut są “historycznie niskie”.

Spośród tych, którzy pożyczyli pieniądze, aby zainwestować w kryptowaluty, około 60 proc. straciło swoje środki. Podczas gdy ponad jedna trzecia z nich straciła zaledwie 1000 dolarów lub mniej, 6 proc. przyznało, że straciło od 50 000 do 100 000 dolarów, a 5,5 proc. stwierdziło, że straciło więcej niż 100 000 dolarów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: najwyższy kurs rubla | kurs korony norweskiej | pekao akcje wykres | dzisiejszy kurs korony szwedzkiej | notowania giełdowe pgnig | kursy ropy | kurs dolara nowozelandzkiego kantor | mercator akcje opinie |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułPolska branża biotechnologiczna daleko za liderami. Problemem m.in. pieniądze
Następny artykułEuro prawdopodobnie zmierza do parytetu z dolarem. Kurs EUR/USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

  1. Płacić za coś, co nie istnieje i nie ma wartości . To jest poprostu śmieszne. Ale dobrze, podatek za głupotę trzeba zapłacić. Ktoś zarobi grube hajsy za nieistniejące zbitki losowych liczb

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here