Naga MarketsWells Fargo zapłaci 2,09 miliarda dolarów grzywny, ustalono w porozumienie z Departamentem Sprawiedliwości USA. Kara została wymierzona za udzielanie pożyczek hipotecznych, w których bank miał świadomość, co do nieprawdziwych danych o dochodach pożyczkobiorcy.

Dzisiejsze porozumienie jest pokłosiem działań Wells Fargo sprzed ponad 10 lat, kiedy to bank udzielał pożyczek i sprzedawał je spakowane w papiery wartościowe. Pożyczkobiorcy nie byli jednak w stanie spłacać swoich zobowiązań. Między innymi takie działania instytucji finansowych przyczyniły się do globalnego kryzysu finansowego z 2008-go roku.

Jak twierdzi Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, inwestorzy w tym ubezpieczone przez rząd instytucje finansowe, ostatecznie stracili miliardy dolarów inwestując w papiery wartościowe zabezpieczone hipoteką, które zawierały pożyczki Wells Fargo.

Zobacz też: Wells Fargo zabrania kupowania klientom kryptowalut za pomocą kart kredytowych

W ramach ugody Wells Fargo nie przyznał się do winy, a w oświadczeniu bank podał, że “pozostaje skoncentrowany na [swojej] ważnej roli jako jednego z wiodących w kraju dostawców finansowania hipotecznego”.

“Cieszymy się, że mamy za sobą problemy związane z zabezpieczanymi hipotecznie papierami wartościowymi sprzed ponad dekady” – dodał Tim Sloan, prezes Wells Fargo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here