Naga MarketsPomimo rynku niedźwiedzia na kryptowalutach od początku roku, ich atrakcyjność spada o wiele wolniej niż sama cena. Jak wynika z ostatnio przeprowadzonego badania przez firmę SharesPost, 72% uczestników tego młodego rynku rozważa zwiększenie swoich udziałów, choć coraz częściej pojawiają się wątpliwości, co do dalszego trendu wzrostowego.


Bitcoin pozostaje ulubieńcem

Zgodnie z przeprowadzoną ankietą, zainteresowanie inwestorów bitcoinem zwiększyło o 30 punktów procentowych. Aż 78% respondentów wykazało zainteresowanie najpopularniejszą kryptowalutą, w porównaniu z wynikiem 48% w 2018 r. Drugi w kolejności był Ripple, który wyprzedził Litecoin’a oraz Bitcoin Cash. Bitcoin kojarzony jest z największym potencjałem długoterminowego zysku, przez co inwestorzy najchętniej go wybierali.

Te artykuły również Cię zainteresują
Również większość konsumentów i inwestorów kryptowalutowych chce rozszerzyć swoje zaangażowanie kapitałowe w kryptowaluty – jednak pozytywne nastroje są hamowane przez niepewność i wątpliwości. Według niedawnego badania przeprowadzonego przez SharesPost, 72% uczestników rynku krypto i 59% inwestorów planuje zwiększyć swoje nakłady w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Zobacz również: Porwał przyjaciela i ukradł mu kryptowaluty o wartości 1,8 mln USD

Niesłabnące nastroje

Mimo 60-procentowego spadku wycen kryptowalut w tym roku inwestorzy nadal widzą zwyżkowe, długoterminowe perspektywy dla rynku krypto, a pozytywne nastawienie pozostaje niezmienione od początku roku. Jednak mniej optymistycznie patrzą na krótkoterminowe trendy – czytamy w raporcie.

 

Stonowane zostały także oczekiwania, co do powszechnego zastosowania krypto i technologii blockchain. Większość respondentów uważa, że ​​2025 jest realistyczną datą adopcji nowej technologii na szeroką skalę, co oznacza pięcioletnie opóźnienie w stosunku do przewidywań analityków w zeszłym roku. Natomiast zwiększa się chęć wdrożenia technologii blockchain w biznesie. Ponad połowa uczestników badania odpowiedziała pozytywnie na pytanie “Czy Twoja firma planuje wdrożyć Blockchain?”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here