Naga MarketsOszustwo bankoweInstytucjonalnym rynkiem forex zatrzęsła kolejna afera w której mogło brać udział aż pięć banków. Wśród tych, które zgodziły się zapłacić kary finansowe znalazł się między innymi Morgan Stanley czy Royal Bank of Canada. 


Najwyraźniej Kartel ma się dobrze. Pięć banków już zapowiedziało zapłatę 111,2 mln USD w formie ugody z amerykańskimi regulatorami. Wśród nich znajduje się Morgan Stanley oraz RBC. Oskarżone o manipulacje na rynku walutowym banki nie poczuwają się jednak do winy, a zapłatę wielomilionowych kar finansowych traktują prawdopodobnie jako sposób na szybkie zakończenie kłopotliwej batalii sądowej.

Jak do tej pory najwyższą kwotą został ukarany Morgan Stanley. Bank ma do zapłaty aż 50 milionów USD. RBC zapłaci 15,5 mln dolarów natomiast Societe Generale 18 mln. Credit Suisse Group oraz Deutsche Bank wciąż debatują z regulatorem nad formą ugody. Przedstawiciele obu banków odmawiają komentarza w opisywanej sprawie.

Problemy spotkają nie tylko instytucje, ale również pracowników bezpośrednio odpowiedzialnych za operacje rynkowe. Reuters informuje, że do tej pory zarzuty kryminalne zostały postawione aż sześciu osobom. Jedna z nich przyznała się do winy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here