Naga MarketsWraz z powstaniem technologii blockchain i kryptowalut pojawiło się także initial coin offering (ICO) czyli nowoczesna forma pozyskiwania finansowania na rozwój projektów technologicznych. Brak odpowiednich regulacji i norm prawnych sprawił, że ICO zaczęli interesować się także oszuści, którzy wykorzystują naiwność inwestorów do szybkiego wzbogacenia się i nie mają nawet zamiaru rozwijać tworzonego przez siebie projektu.


Warto w tym miejscu przypomnieć, że już na początku maja br. pojawiły się wyniki badania przeprowadzonego przez ICORating, z którego wynika, że prawie połowa tegorocznych projektów, które przeprowadziło ICO nie miało nic więcej niż tylko white paper i pomysł.

Według najnowszego raportu TechCrunch, na dzień 30 czerwca 2018 roku ponad tysiąc projektów kryptograficznych było już “martwych”. Serwis informacyjny oparł swoje twierdzenie na danych z dwóch stron internetowych: Coinopsy i DeadCoins, przedstawiających zestawienia projektów, które nie są już rozwijane.

Nowe tokeny cyfrowe powstają w procesie znanym jako ICO, w ramach którego przedsiębiorstwo może wyemitować nową monetę, którą inwestorzy mogą kupić. Inwestor nie otrzymuje udziałów w spółce, lecz kryptowalutę, której wartość może znacząco wzrosnąć.

Warto jednak zwrócić uwagę, że mimo, iż za nami dopiero pierwsza połowa 2018 roku, to w skutek ICO zebrano już niemal 12 mld USD. Dla porównania, w całym 2017 roku zebrano 3,88 mld USD.

Źródło: www.coinschedule.com

Okazuje się wiec, że zainteresowanie tą formą pozyskiwania funduszy jest jak najbardziej zrozumiałe. Inwestorzy bardzo chętnie wspierają bowiem różne projekty, o czym świadczyć może dynamiczna aprecjacja wzrostu wartości pozyskiwanego kapitału.

Coraz liczniejsze oszustwa sprawiły jednak, że ICO coraz baczniej przyglądają się także organy regulacyjne. Już na początku czerwca informowaliśmy, że Francja chce stać się pierwszym narodem z oficjalnymi wytycznymi w tym zakresie. Inny pomysł na zobrazowanie ryzyka wynikającego z inwestycji w nieuczciwe ICO miała natomiast Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która stworzyła własną, fałszywą stronę internetową oferującą ICO, będące prawdziwą okazją inwestycyjną.

Cała zabawa kończy się w chwili, gdy potencjalni inwestorzy klikną link “Kup monety teraz”, który zamiast tego przekieruje ich na stronę edukacyjną www.investor.gov/howeycoins, która dostarcza informacji o tym, jak identyfikować i unikać typowych oszustw ICO. Witryna ta ostrzega również, że ​​gdyby użytkownicy odpowiedzieli na ofertę inwestycyjną, taką jak HoweyCoins, “mogliby zostać oszukani”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoniedziałkowy przegląd rynków – USD największym wygranym sesji
Następny artykułJustin Bennett Price Action: Tygodniowe spojrzenie na rynki 2-6 lipca
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here