Naga MarketsUBS-logo1

Poniżej znajdują się najnowsze rekomendacje w których bank UBS wskazuje interesujące poziomy dla takich par walutowych jak EUR/USD, AUD/USD czy NZD/USD. Większość z przedstawionych pomysłów ma charakter krótkoterminowy.


EUR/USD

Za nami kolejna sesja pełna zmienności na EUR/USD. Po wczorajszym przebiciu ważnej strefy oporu w okolicach poziomu 1,10 EUR/USD podąża nadal na północ przebijając kolejne okrągłe poziomy. Gracze średnio i długoterminowi, nastawieni wciąż niedźwiedzio do EUR/USD zaczynają być zdenerwowani zachowaniem się kursu. Jak długo tendencja zwyżkowa utrzyma się na EUR/USD? Prawdopodobnym miejsce w którym kurs EUR/USD powinien się odwrócić są okolice 1,1300. Znajduje się tam zgrupowanie zewnętrznych zniesień Fibonacciego (161,8 fali A, oraz 1,272 fali B), oraz jest to okrągły poziom na który para powinna zareagować. Jak na razie, UBS zaleca trzymanie longów, lub szukanie okazji na niskich interwałach i wykupywanie dołków.

Zaznaczone wybicie z kanału wzrostowego utworzyło na EUR/USD silny impuls prowzrostowy. Dokonując jego pomiaru, a także impulsu kolejnego, możemy wyznaczyć obszar zgrupowania dwóch ważnych zniesień zewnętrznych Fibonacciego. Bezpośrednia bliskość poziomu 1,3000 nadaje większej wagi tak wyznaczonemu oporowi. Potencjalny zakres trwającego ruchu znajduje się właśnie tam.
Zaznaczone wybicie z kanału wzrostowego utworzyło na EUR/USD silny impuls prowzrostowy. Dokonując jego pomiaru, a także impulsu kolejnego, możemy wyznaczyć obszar zgrupowania dwóch ważnych zniesień zewnętrznych Fibonacciego. Bezpośrednia bliskość poziomu 1,1300 nadaje większej wagi tak wyznaczonemu oporowi. Potencjalny zakres trwającego ruchu znajduje się właśnie tam.

AUD/USD

Na wykresie tej pary można wyznaczyć formację głowy z ramionami, która na moment pisania artykułu jest już w ponad połowie wypełniona. Bank UBS radzi sprzedawać każde szczyty jakie tworzą się poniżej strefy 0.8030-50, z umiejscowieniem zleceń SL powyżej 0.8080. Spadki na tej parze potrwają prawdopodobnie do okolic 0,7870-40, choć dzisiejsze mocne wyniki Jobless Claims mogą umocnić dolara do tego stopnia, że kurs znajdzie się w okolicach zaznaczonej linii trendu, lub niżej.

Wykres godzinowy pary AUD/USD
Wykres godzinowy pary AUD/USD

NZD/USD

Również do NZD/USD bank UBS jest nastawiony niedźwiedzio. Po wczorajszej decyzji RBNZ w sprawie stóp procentowych utworzyła się luka. UBS radzi sprzedaż NZD/USD przy próbach jej domknięcia. Najlepsze poziomy na umiejscowienie zlecenia znajdują się okolicach poziomu 0,7660. Biorąc pod uwagę dzisiejsze claimsy warto jednak rozważyć sprzedaż NZD/USD po wybiciu dosyć szerokiej konsolidacji w której znajduje się od wczoraj kurs. Racjonalnym miejscem umiejscowienia zleceń SL będzie wcześniej wspomniany poziom 0,7660, lub górne ograniczenie konsolidacji.

NZDUSDH1
Wykres godzinowy NZD/USD. Kurs wielokrotnie testował dolne ograniczenie konsolidacji w jakiej znalazła się cena po wczorajszej decyzji RBNZ. Gdyby doszło do wybicia dołem, warto rozważyć shorty.

 

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

4 KOMENTARZE

  1. A gdzie ten bank co sprzedawał za wszystko 1,08??? fajnie za dajecie ich info, mona zweryfikować ich spojrzenie jednak co do sugestii trzymałbym się z boku.
    Pozdrawiam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here