Naga Markets


Założyciele popularnego ICO zostali postawieni w stan oskarżenia za oszukanie inwestorów w związku z działaniem firmy kryptowalutowej Centra Tech. W poniedziałek amerykańskie Biuro Prokuratora w Nowym Jorku ogłosiło, że wniesie oskarżeni zostaną Sohrab Sharma, Raymond Trapani i Robert Farkas, współzałożyciele firmy.

Władze uważają, że spółka nie tylko emitowała niezarejestrowane papiery wartościowe, ale również oszukiwała w swoich oświadczeniach inwestorów. Największym kłamstwem w retoryce firmy było twierdzenie, że Centra Tech zawarło umowy z dużymi instytucjami finansowymi takimi jak Visa czy Mastercard.

ICO było wspierane przez legendarnego boksera Floyda Mayweathera. Pisaliśmy o tej sprawie już kilka razy. Spółka dała radę pozyskać 32 mln USD, jednak w trakcie zatrzymania FBI przejęło od trzech aresztowanych 91 000 sztuk Ethereum, o łącznej wartości około 67 mln USD.

Cała trójka współzałożycieli została oskarżona o konspirację w celu dokonania oszustwa w kwestii papierów wartościowych. Dodatkowo doszły dwa pomniejsze zarzuty powiązane z oszustwami. Łączna maksymalna kara może wynieść nawet 45 lat więzienia. Ponadto amerykański regulator SEC złożył osobny pozew przeciwko trójce oszustów, ma teraz zamiar pozyskać informacje na temat roli każdego z nich w przedsięwzięciu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here