Naga Marketsdeutsche-bank-polskaPrzed nami tydzień pełen wrażeń – czekają nas decyzje monetarne Bank of Japan, Rezerwy Federalnej oraz RBNZ. Dodatkowo, w trakcie najbliższych dni opublikowane zostaną również ważne dane makroekonomiczne, takie jak choćby CPI. Wszystko to sprawia, że spodziewamy dużej zmienności, która często okazuje się nieukierunkowana. Analitycy Deutsche Bank przekonują, że znaleźli propozycję pary walutowej, którą z dużą dozą prawdopodobieństwa można nazwać pozycją tygodnia.


Jesteśmy przekonani, że sprzedaż GBP/NOK w tym tygodniu zakończy się uzyskaniem wysokiej, dodatniej stopy zwrotu i widzimy przynajmniej trzy powody dla których warto zainteresować się tą pozycją – czytamy w najnowszej rekomendacji walutowej Deutsche Bank.

Przede wszystkim, zeszłotygodniowa retoryka Banku Anglii okazała się znacznie bardziej gołębia niż się tego spodziewaliśmy. Komentarz dotyczący możliwości kolejnego cięcia stóp jeszcze w tym roku spowodował, że GBP znalazło się pod silnym naporem niedźwiedzi pod koniec zeszłego tygodnia – zauważa bank.

Indeks zaskoczenia dla gospodarki Wielkiej Brytanii znajduje się na wielotygodniowych szczytach.
Indeks zaskoczenia dla gospodarki Wielkiej Brytanii znajduje się na wielotygodniowych szczytach.

Po drugie, indeks zaskoczenia znajduje się na wielotygodniowych szczytach. To oznacza, że każda kolejna pozytywna publikacja płynąca do nas z Wielkiej Brytanii będzie mieć coraz mniej pozytywny wpływ na wycenę GBP.

Handluj na crossach GBP bez kosztów spreadu – sprawdź ofertę HotForex

Po trzecie oczekujemy, że Norges Bank pozytywnie zaskoczy rynek na najbliższym spotkaniu i biorąc pod uwagę ostatnie silniejsze dane z Norwegii ton całego posiedzenia okaże się bardziej jastrzębi – przekonują analitycy Deutsche Bank.

Dopóki cena GBP/NOK pozostaje poniżej poziomu 10,90, analitycy Deutsche Bank skłaniają się ku krótkim pozycjom na parze. Poziom docelowy spadków sięga poziomu 10,25, poziom zleceń zabezpieczających powyżej 11,10 lub strefy w rejonie 10,82:

gbpnokdailyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. no pomysł na trade od gości zapakowanych na 20 bilionów ojro w ryzykownych aktywach to na prawdę świetna sprawa 🙂 Ciekawe jakie mieliby rekomendacje jakby grali za swoje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here