Naga MarketsZwyczajna pomyłka programisty doprowadziła do zamrożenia tokenów Ethereum wartych około $300 mln

Dla jednych kryptowaluty to przyszłość, dla drugich przedłużająca się moda jeszcze inni rozwiązania upatrują w technologii blockchain na której oparte są cyfrowe waluty. Pewnym jest jednak to, że już dzisiaj istnieją przedsiębiorstwa, które czerpią realne korzyści z kryptowalut. Jedno z nich, Parity Technologies straciło nawet $300 milionów w wyniku programistycznej pomyłki. 


Straciło nie do końca oddaje to co naprawdę wydarzyło się w spółce oferującej usługę portfela kryptowalut, a właściwie – Ethereum. Nie doszło bowiem do żadnej kradzieży, programiści wiedzą gdzie znajdują się tokeny warte około $300 milionów dolarów jednak… nie mają do nich dostępu.

Poszkodowani zostali właściciele portfeli multi-sig. Portfele te wymagają autoryzacji wielu uprawnionych do tego użytkowników. Jest to jedne z zabezpieczeń, które chroni użytkowników portfela przed kradzieżą całości środków przez jednego z nich. Pewien użytkownik portalu GitHub o pseudonimie devops199 stworzył jednak patch, który nadpisał komendy Parity Tech i przekształcił portfel multi-sig w standardowy.

Według doniesień samej firmy, devops199 nieumyślnie wyczyścił biblioteki portfela całkowicie zamrażając wszystkie środki, które znajdowały się w portfelu Parity Technologies. Pikanterii dodaje fakt o którym wspominał w swoim komentarzu Mati Greenspan:

Devops199 nie tylko przyznał się do tego, że to on przejął kontrolę nad portfelem Ethereum wartym kilkaset milionów dolarów, ale przyznał… że nie wiedział co robi, gdyż jest dopiero początkującym.

Parity Technologies poinformowało, że pracownicy firmy poszukują rozwiązania, które pozwoli na odzyskanie zamrożonych środków. Ostrzegło jednocześnie swoich klientów przed dalszymi wpłatami na zhackowany portfel.

W eToro Twoje Ethereum jest bezpieczne

Wycena Ethereum nie zareagowała drastycznie na doniesienia prasowe. Cena drugiej co do kapitalizacji rynkowej kryptowaluty konsoliduje w rejonie $300. Na wykresie dziennym dostrzegalny jest również duży trójkąt równoramienny:

źródło: TradingView


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułŚrodowy przegląd rynków – GBPUSD, USDJPY, NZDUSD
Następny artykułSegwit2x wstrzymany. Bitcoin z nowym rekordem pod $8 tys.
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here