Naga MarketsPeter Schiff

Chociaż nie znamy jeszcze dokładnego terminu, w CNBC szykuje się ciekawa debata, do której zwolennik Bitcoina, Anthony Pompliano (Pomp) zaprosił Petera Schiffa, weterana rynku akcyjnego. Schiff nie należy natomiast do kryptowalutowych entuzjastów, co w trakcie debaty zamierza zmienić Pomp.

Dwa odmienne spojrzenia

Dokładnie tydzień temu, Pomp współzałożyciel firmy zarządzającej kryptowalutami Morgan Creek Digital Assets podzielił się swoją projekcją, mówiącą o tym, że cena Bitcoina (BTC) wzrośnie do końca 2021 roku do poziomu 100 000 USD. Cena ta wynika z podstawowej zasady ekonomii dot. prawa popytu i podaży. zdaniem Pompliano, jednym z najistotniejszych czynników determinujących dalsze wzrosty cen BTC będzie zaplanowany na maj 2020 roku halving, a więc zmniejszenie o połowę nagrody dla górników za wydobycie BTC.

Pomp powiedział, że ma nadzieję przekonać Schiffa, iż ​​Bitcoin to opłacalna inwestycja. Jak mówi, liczy na to, że po debacie Peter Schiff będzie zwolennikiem Bitcoina.

Zobacz też: Google, Amazon i Netflix dołączą do Facebooka i wprowadzą swoje kryptowaluty do 2021 roku, twierdzą bracia Winklevoss

Anthony Pompliano stawia sobie trudne wyzwanie, Schiff bowiem już w maju stwierdził, że pomimo, iż najstarsza z walut wirtualnych ma za sobą pewne niezwykłe okresy, to nie sprawdziła się ona jako zabezpieczenie tj. środek do przechowywania wartości w czasach rynkowej bessy. Przykładem może tu być czwarty kwartał 2018 roku, kiedy to amerykańskie indeksy giełdowe zaliczyły znaczne spadki sięgające ponad 23% w przypadku Nasdaq. W tym czasie Bitcoin osunął się o ponad 53%, co oznacza, że nie powinien być on przyrównywany do złota, które podrożało o niemal 10%.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Nieoczekiwana zbiórka

W tym tygodniu, Pomp wywołał niespodziewaną zbiórkę skierowaną do Schiffa, która wydawała się wywoływać formalne spotkanie. Po wysłaniu mu symbolicznej ilości Bitcoinów, inni użytkownicy Twittera poszli w jego ślady.

Do tej pory portfel Schiffa zgromadził 109 transakcji o łącznej wartości 0,208 BTC (około 2400 USD). W międzyczasie jednak, Peter Schiff perspektywicznie postrzega złoto, o czym wspomina w tweetcie:

„To, że dzisiejsza akcja cenowa pokazuje rajd na złocie wcale nie oznacza, iż ​​Bitcoin też będzie wzrastał. W rzeczywistości, jednym z głównych powodów wcześniejszych zysków Bitcoina był nieudany rajd złota. Jednak kiedy złoto wreszcie wybiło w górę, inwestorzy nie będą już musieli zadowalać się cyfrową imitacją!”tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here