Naga MarketsDłoń wkładająca Bitcoina (BTC) do portfelaMimo ponad 10-letniej obecności, rynek kryptowalut z Bitcoinem na czele wciąż posiada spore grono przeciwników. Wydaje się jednak, że z biegiem czasu coraz więcej osób zaczyna się powoli do niego przekonywać. Amerykański inwestor i współzałożyciel firmy zarządzającej kryptowalutami Morgan Creek Digital Assets Anthony Pompliano przewiduje, że Bitcoin znajdzie się w portfelu każdego inwestora instytucjonalnego.


“Znajdujemy się w punkcie zwrotnym”

W wywiadzie dla CNBC wspomniał on, że co tydzień budowana jest coraz większa infrastruktura wokół Bitcoina (BTC) i szerzej, całego rynku kryptowalut.

Mówiąc o byczych perspektywach Bitcoina, Pompliano zwrócił uwagę na ciągłą poprawę bezpieczeństwa i wsparcia sieci. Zanalizował on również niedawne zatwierdzenie przez organy regulacyjne oczekiwanej platformy dla fizycznie rozliczanych kontraktów terminowych typu Bitcoin od operatora giełdy nowojorskiej Intercontinental Exchange. W świetle tego wszystkiego, Pompliano uważa, że im więcej infrastruktury, która jest zbudowana wokół tego, tym bardziej prawdopodobne jest, że nigdy nie odejdzie [….] jesteśmy teraz w punkcie zwrotnym, gdzie Bitcoin jest tutaj, aby pozostać. W końcu znajdzie się w portfelu każdego inwestora instytucjonalnego.

Cena BTC wzrośnie do 100 tys. USD w 2021 r.

Warto także przypomnieć, że już w czerwcu br. przyznał on, że Bitcoin będzie królem aktywów w ciągu 18 miesięcy. Na początku lipca br. prognozował natomiast, że Bitcoin osiągnie 30 tys. USD jeszcze w tym roku, a w 2021 r. wzrośnie do 100 tys. USD.

Kiedy gospodarz CNBC Joe Kernen zakwestionował bycze zapędy Pompliano, ten zidentyfikował kilka czynników, które mogłyby – w krótkim okresie czasu – tymczasowo stłumić cenę najstarszej z walut wirtualnych.

Zobacz także: Bitcoin znów poniżej 10 tys. USD! Powstaje pro-spadkowa formacja BTC

Należą do nich między innymi nadmierna regulacja, która – jak przyznał – mogłaby początkowo odstraszyć inwestorów. Po drugie – niezależnie od stanu fundamentów sieci – liczba osób będących właścicielami Bitcoina nadal stanowi bardzo mały odsetek populacji światowej, a wiele z nich musi jeszcze zrozumieć, czym jest i jak działa BTC.

Pompliano zauważył ponadto, że zakup aktywów pozostaje stosunkowo trudny co stanowi barierę, która musi zostać przezwyciężona, aby moneta mogła wykorzystać swój prawdziwy potencjał.

Jak wówczas informowano, prognoza Pompliano dot. wzrostu do 100 USD w 2021 r. opierała się na jego przewidywaniach co do wpływu przyszłorocznego halving, a więc zmniejszenie o połowę nagrody dla górników za wydobycie BTC.

Wspomniał on wówczas również o rosnącej legitymizacji przestrzeni kryptograficznej, napływie kapitału instytucjonalnego, rekordowych obrotach i klimacie globalnej niestabilności, który sprzyja uznaniu Bitcoina za aktywo “bezpiecznej przystani”. Jego zdaniem inwestowanie 50% swojego majątku w BTC nie jest zbyt ryzykownym posunięciem.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitcoin znów poniżej 10 tys. USD! Powstaje pro-spadkowa formacja BTC
Następny artykułSprzedaż istniejących nieruchomości w USA wzrosła w lipcu br. aż o 2,5%
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here