Naga Marketsankieta wypełniana różowym flamastremOd wprowadzenia przez europejskiego regulatora ESMA interwencji produktowej na rynku OTC minęło już 6 miesięcy. Czas na pierwsze podsumowania oraz analizy tego, jak w tym czasie zmieniała się branża oraz podejście inwestorów indywidualnych do handlu.


Skutki interwencji produktowej odczuli wszyscy traderzy inwestujący na rynku OTC za pośrednictwem unijnych firm inwestycyjnych (Forex i CFD). Szczególnie dotkliwy dla większości inwestorów może być niższy lewar, który obecnie uniemożliwia realizację niektórych strategii inwestycyjnych. Pod koniec stycznia br. europejski regulator zdecydował o kolejnym przedłużeniu interwencji. W uzasadnieniu swojej decyzji  ESMA napisała, że interwencja nie ma szkodliwego wpływu na efektywność rynków finansowych ani na inwestorów.

A jak oceniają to krajowi traderzy? Zachęcamy do wypełnienia krótkiego kwestionariusza. Wnioski z ankiety zostaną przekazane nadzorcy w celu wypracowania najlepszych regulacji dla rynku OTC.

Wypełnij ankietę, wyniki zostaną przedstawione podczas Invest Cuffs 2019

Wyniki ankiety opublikowane zostaną podczas największej konferencji inwestycyjnej w Europie Środkowo-Wschodniej Invest Cuffs.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here