Naga MarketscreditsuisseDzisiejsze wyniki brytyjskiego PMI wywołały kolejną falę popytu na GBP, które względem USD dociera już do poziomu 1,45. GBP/USD od kilku dni pozostaje w średnioterminowym trendzie wzrostowym. Analitycy Credit Suisse jednak przypominają – to tylko korekta.


Silmy trend spadkowy na GBP/USD rozpoczął się z początkiem grudnia zeszłego roku. Analitycy Credit Suisse szybko dostrzegli okazję na zarobek i przez ostatnie dni minionego roku utrzymywali krótkie pozycje na popularnym kablu. Pod koniec stycznia sytuacja zaczęła się zmieniać – inwestorzy najprawdopodobniej dostrzegli to samo co my, GBP/USD już od dawna znajdował się poniżej swojej sprawiedliwej wyceny a chęć zaksięgowania chociaż części swoich zysków rozpoczęła falę korekcyjną, którą obecnie dostrzegamy na wykresie – tłumaczy Credit Suisse.

Te artykuły również Cię zainteresują
GBP/USD na początku tego roku przełamało dwa ważne – zdaniem analityków Credit Suisse – poziomy. Jest to przede wszystkim 1,4690 stanowiące dolne ograniczenie strefy wsparcia z przed dwóch lat oraz jednocześnie okolica linii trendu rozpoczynającej się jeszcze w 2009 roku. Drugim ważnym poziomem jest rejon 1,4565, który wyznaczał dołek z 2015 roku. Wspomniane poziomy tworzą teraz strefę, która naszym zdaniem jest docelowym rejonem trwającej na kablu korekty – stwierdzają analitycy Credit Suisse. GBPUSDH4Choć w tym momencie na shorty jest jeszcze za wcześnie (a przynajmniej na te pozycje, które mają zostać przetrzymane przez dłuższy okres) to analitycy Credit Suisse już wyznaczają potencjalne punkty docelowe dla niedźwiedzi na GBP/USD.

Handlujesz na GBP/USD? Sprawdź jak wąskie mogą być spready na parach z funtem.

Gdy korekta dobiegnie końca (w wyznaczonym przez bank zakresie) prawdopodobnie będziemy świadkami ponownego zejścia GBP/USD z powrotem 1,4080 oraz dalej do psychologicznego poziomu 1,40. Tam kabel powinien zostać na dłużej, oscylując w okół wspomnianego poziomu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here