Naga MarketsPomimo tego, iż Brytyjczycy w referendum 23 czerwca 2016 roku powiedzieli Unii Europejskiej nie, tzw. sesja londyńska nadal jest najaktywniejszą porą, jeśli chodzi o obroty na FX. Idą za tym twarde statystyki, z których wynika, że  wolumeny w największym mieście nad Tamizą sukcesywnie wzrastają i na razie nic nie wskazuje na to, by coś mogło położyć kres dominacji Londynu. Wtóruje temu kurs funta brytyjskiego, który wydaje się być, jak rzekłby typowy Brytyjczyk „included in the price” (wliczony w cenę) Brexitu.

Zobacz również: Brexit będzie kosztował UBS $100 mln. Przeprowadzka z City do Frankfurtu

Te artykuły również Cię zainteresują
Londyn niezagrożonym liderem FX

Statystyki Banku Anglii (the Bank of England) z kwietnia tego roku, które podajemy za portalem finansowym Finance Magnates, pokazują, iż obroty przechodzące przez komputerowe serwery podczas sesji londyńskiej na największym rynku finansowym świata wynoszą 2,72 biliony USD. Jest to najwyższa wartość od momentu, gdy nazywany żartobliwie przez Brytyjczyków ichniejszy bank centralny – the Old Lady from Threadneedle Street (Starsza Pani z ulicy Threadneedle, od charakterystycznego budynku, w którym mieści się siedziba – EC2R 8AH) zaczął od 2004 roku prowadzić statystyki w tym zakresie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Londyn nadal jest światowym centrum handlu na walutach obcych – odpowiadającym za 40% wolumenu. Dzienne obroty od października zeszłego roku wzrosły o 15%, zaś w ujęciu rocznym o 14%. Wzrosty wolumenów dotyczą wszystkich par walutowych będących przedmiotem obrotu, w tym na EUR/USD (778 mld USD dziennie). Plasujący się na drugim miejscu Nowy Jork notuje aż ponad dwa razy niższe obroty.

Bracia zza Oceanu oraz Singapur

Po raz 28. swoje statystyki obejmujące obroty na rynku FX w Ameryce Północnej za 6 miesięcy, również liczone od października 2017 roku do kwietnia 2018, opublikowała amerykańska Foreign Exchange Comittee (Komisja Kontroli Dewizowej – FXC). Ujęła w nich dane pochodzące od wiodących firm brokerskich oraz banków w Ameryce Północnej. Według FXC, obroty na rynku walutowym OTC w ramach sesji nowojorskiej wynoszą 993 mld USD dziennie – co stanowi wzrost o 11,7% w ujęciu rocznym oraz 5,2% (link do oryginalnego raportu).

Zobacz również: Singapurski KNF grozi palcem giełdom kryptowalutowym

Odpowiednio dla rynków azjatyckich, według statystyk FXC w Singapurze, obroty na rynkach FX wynosiły na kwiecień 2018 roku, 534 mld USD dziennie – wzrost o 8%. Od kanadyjskiego odpowiednika dowiadujemy się, iż lokalne wolumen FX kształtował się wówczas na poziomie 95 mld USD – o 15,6% więcej niż w październiku 2017 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here