Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


 

USDCHF 21.02-01.03.2019

usdchf daily
USDCHF Daily – cena z pewnymi oporami ( kilkudniowa konsolidacja) podążyła w oczekiwanym kierunku.

Przyznam, że gdy pisałem tą analizę –“USDCHF – Objęcie Bessy może zwiastować kontynuację spadków” nie spodziewałem się, że będę musiał czekać ponad tydzień na realizacje zawartych w analizie prognoz. A prognozowałem kontynuację spadków na podstawie dwóch formacji Price Action : “Na wykresie dziennym, gdy patrzymy nań pod kątem Analizy Technicznej, stworzyła się ciekawa sytuacja. Mamy dwie formacje price action zawarte jedna w drugiej: Inside Bara utworzonego przez świecę z 11 lutego i zawartej w nim Objęcia Bessy, które utworzyła wczorajsza spadkowa świeca dzienna. Warto szczególnie zwrócić uwagę na tą ostatnią formację, gdyż powstała zaraz po spadkowym pin barze i daje dość mocny sygnał sprzedażowy”. Po kilkudniowej konsolidacji cena zdecydowała się podążyć w “moim”  kierunku i pokonała drogę 80p. Aktualnie notowania wracają do poziomu parytetu 1:1 USD:CHF.

USDJPY 25.02-01.03.2019

usdjpy, daily 01.03.2019
USDJPY Daily – wybicie z Inside Bara okazało się bardzo dynamiczne, poprzedzone kilkudniowa konsolidacją

Analizując tą parę : “USDJPY – wybicie z Inside Bara wskaże kierunek?” , zgodnie z tytułem o dalszych losach miało zadecydować wybicie z tej podstawowej formacji Price Action. Bardziej spodziewałem się wybicia dołem, ale warunkiem wejścia w rynek było potwierdzone to zamknięciem świecy dziennej poniżej lub powyżej zakresu IB – “Na wykresie dziennym możemy zauważyć, że świeca z 20.02 zawiera w swoim zakresie notowania z kolejnych sesji tworząc formacje Inside Bara. Zgodnie ze strategią PA+MACD, jeśli wybiciu z Inside Bara będzie towarzyszyć pojawienie się na histogramie MACD maksimum i oscylator zacznie maleć – możemy spodziewać się spadków. Dlatego warto śledzić notowania tej pary i dołączyć po potwierdzonym pokonaniu dolnego ograniczenia IB znajdującego się na poziomie 110.50.”

To była teoria..a praktyka okazała się trochę bardziej skomplikowana… kurs szamotał się w obrębie formacji przez kilka dni i pierwsze wybicie z IB nastąpiło górą, potem cena wróciła do formacji , następnie wybiła dołem, okazało sie to być fałszywym wybiciem – bo bez potwierdzenia i zamknięcie dziennej świecy nastąpiło w IB… no i ostatecznie w środę cena wybiła na północ i dynamicznie wspinała się do końca tygodnia. Trzeba przyznać, że bardzo spektakularne okazało się to wybicie z IB bo w 2 dni para zyskała 120p.

Pipsy tydzien 9/2019

Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here