Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


EURUSD 18-23.02.2019

W analizie z 18.02 “ EURUSD – czy Pin Bar zapowiada korektę ?” spodziewałem się wzrostów. Swoje przypuszczenia opierałem na powstałym byczym pin barze na wykresie dziennym i dywergencji wzrostowej która pojawiła się na wykresie H4 – ” Na wykresie H4 pojawiła się dywergencja wzrostowa i można zauważyć, że cena pokonała lokalną linię trendu spadkowego, co może wspierać wzrosty i pokrywa się z wnioskami z analizy wykresu Daily.”

Patrząc na załączone wykresy porównawcze możemy stwierdzić, że teoria pokryła się z praktyką, rynek wybrał kierunek zgodny z analizą.

USDCHF 20-23.02.2019

Druga analiza z mijającego tygodnia:” USDCHF – Objęcie Bessy może zwiastować kontynuację spadków”  bazowała na formacjach Inside Bara i Objęcia Bessy (IB i OB). Pisałem tak: “Mamy dwie formacje price action zawarte jedna w drugiej: Inside Bara utworzonego przez świecę z 11 lutego i zawartej w nim Objęcia Bessy, które utworzyła wczorajsza spadkowa świeca dzienna. Warto szczególnie zwrócić uwagę na tą ostatnią formację, gdyż powstała zaraz po spadkowym pin barze i daje dość mocny sygnał sprzedażowy.”

Patrząc na wykresy porównujące sytuacje z dnia gdy pisałem analizę i teraz czyli po zamknięciu rynków możemy stwierdzić jedynie, że do gwałtownej wyprzedaży jeszcze nie doszło, kolejne sesje były wybitnie konsolidacyjne o zakresie około 30p. Ponieważ zakładałem spadki, otwierałem zlecenia za każdym razem, gdy cena wracała do OB co w efekcie pozwoliło mi uzbierać na koniec tygodnia trochę pipsów, ale nadal czekam na zdecydowany ruch na południe.

W tym tygodniu uzbierało się trochę więcej zleceń niż w zeszłym:

Pipsy T8/2019

Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here