Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


Zaczyna się weekend i tradycyjnie nadeszła pora na podsumowanie analiz z mijającego tygodnia. To już 34-te z kolei takie weekendowe podsumowanie mające na celu zweryfikowanie “teorii” czyli  Analizy Technicznej danego instrumentu z tym co zrobił rynek czyli “praktyki”. Co prawda w tym tygodniu ukazały się trzy, ale ostatnia dopiero dzisiaj więc nie będziemy się nią zajmować, przypatrzymy się tym, które ukazały sie w poniedziałek i środę.

SREBRO 04-08.02.2019

SILVER H4
SREBRO H4 – cena osiągnęła przewidywany poziom popytu 15.65

Analizując w niedzielny wieczór ten szlachetny metal przewidywałem spadki bazując na powstałym pinbarze na wykresie dziennym i objęciu bessy z wykresu H4 cyt:”Gdy spojrzymy na wykres H4 możemy zauważyć, że wspomniany pinbar z wykresu dziennego, na wykresie H4 jest formacją objęcia bessy, gdzie świeca obejmująca powstała na oporze (górnej krawędzi) kanału. Jest to ważna informacja , gdyż formacje PA, które powstają na ważnych poziomach mają większą wagę od powstających w mniej znaczących miejscach.
Nastawiam się na spadki na tym metalu, gdzie najbliższym celem podaży może być poziom popytu w okolicy 15,65″.

Okazało się, że kierunek i zasięg ruchu dokąd ewentualne spadki mogą dotrzeć określiłem bardzo precyzyjnie, gdyż wskazany w analizie poziom 15,65 został osiągnięty, co widać na załączonych powyżej wykresach.

GBPJPY 06-09.02.2019

GBPJPY 4 hour chart
GBPJPY H4 – cena osiągnęła przewidywany w analizie poziom popytu 141.30

GBPJPY – zobaczmy jak sprawdziła się analiza pisana w środę : “GBPJPY – RGR na H4 – czy potwierdzi spadki?”. Spojrzenie na wykres powyżej daje nam odpowiedź jednoznaczną.

Notowania tej pary przebiegły zgodnie z tym co wtedy napisałem cyt:” Patrząc na wykres D1 możemy zauważyć, że ten tydzień zapowiada się spadkowo, o czym może świadczyć poniedziałkowy PinBar i dzisiejsza świeca dzienna , która utworzyła na MACD maksimum (oscylator zaczął maleć). Dodatkowo na wykresie H4 możemy dojrzeć również formację RGR, co prawda trochę skośną… ale jednak wszystkie poziomy zdają się spełniać warunki przyjęte dla tego typu formacji. Linia szyi została pokonana i cena aktualnie oscyluje w jej pobliżu. Najbliższy poziom wsparcia znajduje się około 100p niżej czyli 141.30-40. Jeśli retest linii szyi okaże się skuteczny można pomyśleć o zleceniu sell.

Zakres ruchu nieznacznie przekroczył przewidywany poziom wsparcia i wyniósł 115p.

Ten tydzień mogę uznać za udany, bo nie tylko sprawdził się kierunek, ale również przewidywany zakres ruchu ceny.

Tydzień 6/2019

Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here