Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


Kolejny tydzień pod znakiem politycznych wydarzeń wpływających na rynki finansowe. W USA tymczasowo na 3 tygodnie otwarto rządowe instytucje, więc był wysyp zaległych danych makro. Posiedzenie FED i wstrzymanie się od podwyżek stóp% – dolar słabnie. Głosowanie dot. umowy rozwodowej EU-UK, coraz mniej konkretów za to większe zamieszanie, wydaje się, że wiemy mniej niż kilka miesięcy temu jak, kiedy i czy UK opuści Unię. Dzisiejsze payrolsy – mocne (304tys.) i początkowo dolar się wzmocnił, szczególnie to było widać po Jenie i złocie. Po południu euforia trochę przygasła.  Niełatwe jest życie tradera w dzisiejszych czasach…

EURUSD 27.01-02.02.2019

EURUSD H4
EURUSD H4 27.01-02.02.19 – cena powędrowała w górę zgodnie z oczekiwaniem.

W mijającym tygodniu w poniedziałkowej analizie poświęconej tej parze – “EURUSD – powrót do konsolidacji”, pisałem: “Na wykresie H4 widzimy, że reakcja popytu przy okrągłym poziomie 1.13 była silna i cena pokonała poprzednie maksimum bez problemu. Dodatkowo opcję wzrostową wspiera bycza dywergencja uaktywniona tym zwiększonym popytem.” Wzrosty stały sie faktem, i para zyskała w maksymalnym wychyleniu 110p.

Zakładając wzrosty, radziłem szukać okazji do longa w okolicy średniej EMA144, cyt: “Aby znaleźć dobre miejsce na dołączenie do wzrostów, warto przyjrzeć się wykresowi H1, gdzie średnia EMA144, która ostatnio zadziałała jak silny dynamiczny opór, może nam określić poziom wejścia stając się wsparciem dla powracającej do niej ceny”. Wykres zamieszczony poniżej obrazuje jak rynek dokładnie spełnił moje przypuszczenia dodatkowo uruchamiając lokalną strefę popytu.

Euro Dollar H1
EURUSD H1 – zgodnie z założeniami strategii EMA144, średnia po jej pokonaniu, przy pierwszym jej teście od góry zadziałała jako silne dynamiczne wsparcie.

 

GBPJPY 31.01-02.02.2019

GBPJPY H4 – 31.01-02.02.2019 – cena opuściła Inside Bar i pokonała linię szyi, ale dzisiaj powróciła do poziomu ramion.

W tej analizie – “GBPJPY – Wybicie z Inside Bara sugeruje dalsze spadki”  pisanej już po posiedzeniu FED i decyzji o nie podnoszeniu stóp%, para GBPJPY wydała mi się najbardziej czytelną. Dopatrzyłem się nie tylko, że cena opuszcza Inside Bara, ale również, że powstał mały RGR na wykresie H4. Stawiałem na spadki i nawet z niezłym wynikiem, ale dzisiejsze mocne payrolsy całkowicie zmieniły obraz na wykresach i cena gwałtownie zawróciła. Aktualnie mam kolejnego shorta na tej parze, obecnie na minusie, SL jeszcze się trzyma i znajduje się powyżej linii ramion. Tydzień można by zaliczyć do udanych gdyby nie ta otwarta pozycja.

Tydzień 5/2019

Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here