Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


To był trudny tydzień na rynkach walut. Polityka wiodła prym , dolewając oliwy do ognia a waluty jak fajerwerki dostarczały niezapomnianych wrażeń (w kolejności występowania) – głosowania w parlamencie UK dotyczących umowy rozwodowej z Unią Europejską (GBP). Posiedzenie ECB i rajdy i zjazdy na EUR… a na koniec tygodnia glosowanie w USA – otwarty czy dalej zamknięty ma być rząd- debata… 2 głosowania, Trump przegrywa oba…no i na koniec trzecie głosowanie dzisiaj -O.K.- na trzy tygodnie otwierają rząd tymczasowo, a dolar to w górę to w dół… Jen też reagował skokami po 40p… normalnie rolercoaster… a my detaliści w tym całym zamieszaniu szukaliśmy odpowiedzi … jak grać? w górę czy w dół ?

NZDCAD 21-26.01.2019

NZDCAD Daily – linia szyi formacji RGR została w poniedziałek nieznacznie pokonana ale świeca dzienna zamknęła sie ponad nią, dodatkowo tworząc wzrostowy pinbar.

W tym tygodniu przyjrzyjmy się analizie z poniedziałku: “NZDCAD – RGR kompletny, nadchodzą spadki?”. Gdy pisałem analizę w poniedziałek, cena akurat dotarła do linii szyi ( poziom wsparcia formacji) i ważyły się losy tej pary. Bardziej przekonany byłem do wersji spadkowej i nie czekając na skuteczne pokonanie wspomnianego wsparcia otworzyłem zlecenie sell.

Jak to się skończyło widać na załączonych wykresach… Cena co prawda przebiła o 15 pipsów decyzyjny poziom, ale powróciła ponad i dzienna świeca przybrała kształt pinbara wzrostowego. Na tym przykładzie widać jak ważne jest wstrzymanie się ze zleceniami do skutecznego i trwałego pokonania poziomu. Za skuteczne możemy uznać dopiero wtedy gdy świeca dzienna zamknie się za pokonywanym poziomem.

Co więcej, zaznaczyłem w drugiej części poniedziałkowej analizy, że w przypadku utworzenia się dywergencji wzrostowej na H4, należy poczekać do jej zakończenia… no i taka dywergencja się pojawiła, w czasie gdy już grałem na spadki. Efekt końcowy to SL na -120p. Strata boli, ale po to ten cykl weryfikacji analiz prowadzę, by analiza “post factum” pozwalała wyciągnąć wnioski na przyszłość:

  • nie składamy zlecenia dopóki nie mamy potwierdzonego pokonania ważnego poziomu   (świeca dzienna zamyka się za pokonywanym poziomem)
  • jak się pojawia dywergencja na H4 czy D1 wskazująca na przeciwny kierunek niż mamy zlecenie to lepiej je zamknąć i poczekać do zakończenia korekty.
  • trzymanie się powyższych zasad oszczędzi nasze nerwy i konto.

Poniżej efekty nie trzymania się zasad…

Week4_2019

Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here