Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


W czternastym tygodniu  2019, tradycyjnie już, jak to obserwujemy od kilku miesięcy, na notowania miały wpływ głosowania w parlamencie UK dotyczące sposobu wyjścia z Unii Europejskiej, a w piątek mieliśmy dodatkową atrakcję, poznaliśmy dane z rynku pracy w USA tzw. “payrolsy” – czyli przyrost miejsc pracy w marcu w sektorach poza rolniczych. Payrolsy okazały się być lepsze o 20 tys. od przewidywanych i wyniosły 196tys.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rynek nie zareagował zbyt mocno , ceny walut wahały się w granicach 30-50p, najlepiej pod tym względem jeżeli chodzi o zmienność wypadły pary z funtem brytyjskim – czyli między innymi te o których poniżej można przeczytać.

GBPAUD 01-06.04.2019

GBPAUD H4 – zanim cena podążyła w kierunku przewidywanym w analizie- wykonała ruch w górę pokonując strefę o 75p

GBPAUD – analizowałem tą parę w 13-tym tygodniu, w analizie “GBPAUD – Czy wsparcie klina wytrzyma napór podaży? – 28/03/2019”   zwracając uwagę na formację wznoszącego się klina i próby pokonania wsparcia tej formacji. W poniedziałek po raz kolejny zainteresowałem się tą parą, tym razem skupiając się na wykresie H4 (Retest pokonanego wsparcia).

Spodziewając się kontynuacji spadków pisałem tak: “Gdy spojrzymy na wykres H4 możemy wytypować poziomy pomiędzy którymi rozegra się walka pomiędzy popytem i podażą. Kolorem niebieskim zaznaczona jest strefa 1.8520-40, której pokonanie może skierować notowania na północ, natomiast w przypadku gdy podaż osiągnie przewagę, strefa popytu na poziomie 1.8230 może być celem sprzedających”.

Rynek jednak zanim skierował się w typowana przeze mnie stronę, wykonał ruch w górę, pokonując wspomnianą “niebieską” strefę o 75p co automatycznie uruchomiło stop lossa na zleceniu short. Zdecydowanie niedoszacowałem siłę popytu. Po osiągnięciu poziomu 1.8610 cena ponownie zaczęła spadać i dotarła w piątek w okolice 1.8300. To jednak chyba nie koniec spadków i w przyszłym tygodniu po korekcie będzie można przymierzyć się do kolejnych zleceń sprzedaży.

GBPJPY 04-06.04.2019

GBPJPY
GBPJPY H4 – cena spadła zgodnie z analizą, wcześniej testując pokonane wsparcie kanału krótkoterminowego

Tą parę wybrałem do grania w czwartek, bo sytuacja na wielu pozostałych była mało czytelna i ogólnie mało zmienna.  Zamieszanie około Brexitowe dolewa oliwy do ognia, pary z funtem są aktualnie w czołówce jeśli chodzi o zmienność, a ta kusi…

W analizie “GBPJPY- pokonuje wsparcie kanału” pisałem:-“Na wykresie H4 widać wyraźnie, że dzisiejszy dzień należał do podaży i cena spadło o 80p. Jeśli ta tendencja się utrzyma, najbliższym celem niedźwiedzi może być okrągły poziom 145.00 i ewentualnie kolejny 144.00“. Ta przewaga podaży wzmogła się po pokonaniu wsparcia kanału w którym para poruszała się od początku roku.

Przyglądając się wykresowi H4 dzisiaj, zaznaczyłem linią przerywaną kanał krótkoterminowy, mniejszy od tego z czwartkowej analizy, gdyż daje on lepszy obraz jak po re-teście wsparcia kanału (świeca pin-bar) nastąpiły dość dynamiczne spadki, które mogą być kontynuowane w przyszłym tygodniu. Należy uwzględnić wydarzenie jakie nas czeka 10 kwietnia – czyli nadzwyczajny szczyt UE decydujące o tym czy uznany zostanie wniosek Theresy May o odłożenie terminu wyjścia z Unii do czerwca 2019.

Tydzień skuteczny, ale najsłabszy w tym roku, mała zmienność zmusza do szukania bardziej ryzykownych par, a co za tym idzie operowania niższym wolumenem.

Pipsy tydzien 14/2019

Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here