Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


Skończył się ostatni tydzień września, w którym najważniejszym wydarzeniem dla rynków finansowych była środowa decyzja FED-u o podniesieniu stóp procentowych z 2 na 2,25%. Początkowo dolar trochę stracił w stosunku do pozostałych walut, wydawało się, że rynek miał już podwyżkę wkalkulowaną w kursy, ale jastrzębi wydźwięk ostatniego komunikatu FOMC dało pozytywny impuls USD, który nabrał większego tempa po ostatecznych danych dotyczących PKB w II kwartale br. Potwierdziły się wstępne szacunki na poziomie 4,2% w ujęciu rocznym, co daje najlepszy wynik od 4 lat. Jak wpłynęły te wydarzenia na moje analizy zaraz się przekonamy poddając je weryfikacji.

AUDUSD- wsparcie wystarczyło na 75p wzrosty

Pierwsza z nich to opublikowana 25/09/18 – “AUDUSD – konfluencja wsparć”

AUDUSD H4 – konfluencja wsparć wystarczyła na 75pipsowe wzrosty, po decyzji FED-u kurs po początkowych wzrostach zawrócił wzmacniając USD

W weryfikowanej analizie przewidywałem wzrosty o ograniczonym 40-50p zasięgu. Motywowałem to konfluencją wsparć, a zasięg wzrostów miał ograniczać najbliższy opór na poziomie 0.7290. Przebieg kolejnej sesji potwierdził nakreślony scenariusz – cena nie tylko dotarła do wyżej wymienionego oporu, ale go pokonała i dopiero po osiągnięciu poziomu 0,7315 zaczęła spadać. Można stwierdzić, że plan wykonany i to z nadwyżką, niewątpliwie miała na to wpływ środowa decyzja FED-u znacznie zwiększająca zmienność na większości par walutowych.

3 w 1 – czyli jak wykorzystać konfluencje w tradingu

EURGBP H1 – cena wróciła do EMA144 ale odbicie było mizerne…

Analiza która pojawiła się wieczorem w poniedziałek:“3 w 1 czyli jak wykorzystać konfluencje zdarzeń w tradingu” – była napisana post factum w celu pokazania procesu decyzyjnego jaki prowadzi do złożenia zlecenia. Opisałem w niej krok po kroku jak wybieram parę walutowa i co sprawia, że właśnie ta a nie inna jest podmiotem zlecenia. Nie będę tu się powtarzał, kto zainteresowany może zajrzeć do artykułu i prześledzić strategię składania zlecenia. Na co jednak warto zwrócić uwagę to wspomniałem wtedy, że ta para ze względu na przebieg notowań znajduje się na liście “obserwowanych” z nadzieją na kolejny setup. Patrząc na aktualną sytuację na wykresie, po tym jak cena wróciła do EMA144 nastąpiło co prawda lekkie odbicie (17p) ale było to dużo mniej niż można było oczekiwać, dlatego tą parę usuwam z listy obserwowanych, mam już nowego faworyta… ale o tym napiszę w październikowej analizie. W minionym tygodniu grając w oparciu o te analizy uzbierałem 127p.


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są również do przejrzenia na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here