Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


Dzisiaj przyjrzymy się pierwszym 2 analizom z minionego tygodnia, publikowanym na comparic.pl i oznaczonych tagiem  “Pomiędzy teorią a praktyką”

EURJPY – analiza opublikowana 29 maja – “EUR/JPY – możliwa kontynuacja spadków“. Przewidywano spadki. Poniżej porównujemy wykres pary W1 z dnia publikacji i z dzisiaj tzn. 02.06.Kurs z analizy 126.24 ; kurs minimum 124.58. Otwarcie zlecenia sell  po ukazaniu się analizy i zamknięcie po najniższej cenie jaką osiągnęła para dałoby zysk +166 pipsów. Oczywiście w praktyce takie 100% wykorzystanie ruchu prawie się nie zdarza, ale dla nas najważniejszy jest prawidłowo przewidziany kierunek, więc możemy uznać, że teoria i praktyka okazały się zgodne.

Druga analiza to : “GBPJPY – przełamanie wsparcia kanału wzrostowego”  – opublikowana 28.05  Przewidywano spadki. Porównujemy wykres z dnia publikacji i aktualny 02.06:

GBPJPY Daily z 28.05 i 02.06

Kurs z analizy 146.13 ; kurs minimum 143.20. Otwarcie zlecenia sell  po ukazaniu się analizy i zamknięcie po najniższej cenie jaką osiągnęła para dałoby zysk +293 pipsów. W analizie zakładałem korektę i re-test przełamanej linii trendu do którego jednak nie doszło i para dynamicznie powędrowała na południe. Kierunek został prawidłowo przewidziany, a ruch przekroczył o 80p zakładany zasięg. Możemy uznać, że teoria i praktyka okazały się zgodne. Są to dobre przykłady, że grając na wykresach D1, składając jedno czy dwa zlecenia na zasadzie – “set and forget”- można nazbierać sporo pipsów.


W przyszłym tygodniu poddamy ocenie kolejne analizy, i być może zbliżymy się do odpowiedzi czy Analiza Techniczna i Price Action jeszcze działają. Czy jest sens poświęcać czas na naukę tradingu, doskonalenie metod i strategii… a może rację mają Ci co rzucają kostką ?


Analizy są zamieszczane równolegle na forum.comparic.pl w dziale: Analizy i prognozy i tam też można komentować i śledzić jak potoczyły się dalsze losy danej pary czy surowca oraz ocenić skuteczność analizy. Zachęcamy do współtworzenia tego cyklu i przysyłania na adres redakcji swoich analiz, które po paru dniach będziemy wspólnie z autorem oceniać co do sprawdzalności jak i ewentualnych błędów w założeniach. Chętnych do zamieszczania swoich analiz zapraszamy tu: https://comparic.pl/dolacz-strefy-autorow-goscinnych-comparic-pl-daj-sie-uslyszec/.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here