Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


W mijającym tygodniu opublikowałem trzy analizy, przypatrzmy się zatem jak zweryfikował je rynek, czy udało nam sie przewidzieć dalsze losy trzech par walutowych NZDUSD, GBPCHF i USDJPY.

NZDUSD

NZDUSD 22-27 pazdziernika
NZDUSD H4 -22-27.10.18 powstanie dywergencji pozwalało grać shorty zgodnie z analizą.

Poniedziałek 22.10 – analiza “NZDUSD – potrójna dywergencja na wykresie dziennym”
Rozważałem dwie wersje wydarzeń, bardziej spodziewając się wzrostów, ale ponieważ linia trendu nie była jeszcze pokonana to brałem pod uwage i wariant przeciwny- cyt” Należy obserwować oscylator MACD, w przypadku pojawienia się niższego słupka (czerwonego) i utworzenia maksimum może powstać dywergencja spadkowa (-), cena może nie dotrzeć do wspomnianej strefy podaży i zacząć zawracać. W przypadku gdy para nie upora się ze wspomniana linią trendu, a MACD zacznie maleć, będzie to potwierdzony mocny sygnał sprzedaży.”

No i taka wersja wydarzeń okazała się właściwą. Pojawiło się maksimum na MACD, wspomniany czerwony (niższy słupek), powstała dywergencja i para zaczęła spadać. Analiza poprawna, ale realizacja prawie żadna (+4p), nie skorzystałem zbytnio ze spadków. Nadal liczę na wzrosty w nadchodzącym tygodniu.

 

GBPCHF

GBPCHF H4
GBPCHF H4 – spadki dotarły do przewidzianego w analizie poziomu

Środa 24.10 – “GBPCHF – udany retest po wybiciu z trójkąta” . Moje zainteresowanie tą parą trwa już trzeci tydzień i przyznam, że warto było poświecić czas na jej szczegółowe analizowanie, gdyż w każdym przypadku potwierdzały się wcześniejsze przewidywania dające możliwość rozegrania zyskownych zleceń.

We wspomnianej analizie przewidywałem spadki – cyt:” Na wykresie H4 widzimy, że cena po wybiciu wsparcia trójkąta zawróciła i przetestowała je już jako opór od spodu, a świeca testująca ma długi górny knot sygnalizujący ,że retest jest skuteczny. Prawdopodobne są dalsze spadki w kierunku najbliższego wsparcia, które znajduje się w okolicy 1.2815, MACD na D1 nadal zniżkuje co wspiera aktualnie scenariusz spadkowy.” Analiza dobra, wykonanie też (+150p).

 

USDJPY

USDJPY H4
USDJPY H4 22-27.10 – para pokonała linie trendu ale po osiągnięciu 111.40 cofnęła do niej.

Czwartek 25.10 – “USDJPY – na linii trendu wzrostowego.”
Pomimo, że od napisania minęły zaledwie dwie sesje, to częściowo już się zrealizował scenariusz nakreślony w tej analizie. Para po początkowej próbie odbicia się od linii trendu, dzisiaj ją pokonała, a spadki sięgnęły poziomu 111.40 po czym cena zawróciła do pokonanego wsparcia (linii trendu), które teraz stanowi dynamiczny opór. Analiza dobra, wykonanie też (+88p). Przyszły tydzień będzie prawdopodobnie również pod znakiem spadków, przynajmniej do poziomów wyznaczonych w czwartkowej analizie.

Pipsy
Zamknięte zlecenia 22-26.10

Podsumowując miniony tydzień, uzbierałem 240p na podstawie wyżej wymienionych analiz, dwa zlecenia (NZDUSD) aktualnie w grze.


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here