Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


Kolejny tydzień sierpnia za nami, z ważniejszych wydarzeń rzutujących na notowania walut warto wspomnieć publikację protokołów z posiedzeń RBA (Australia) i FOMC (USA). To pierwsze wydarzenie miało miejsce we wtorek i nie wywołało zbyt dużych ruchów na AUD, mieściły się one w granicach 50p. Podobny wpływ na rynek miały protokoły z posiedzenia FOMC upublicznione w środę, kursy głównych walut wahały się w granicach 40-50p. Widać rynek jest w trybie “urlopowym”… albo te wydarzenia makro były już wkalkulowane w “cenę”.

W tym tygodniu zamieściłem na portalu dwie analizy – pierwsza z nich to “EURUSD – czas na korektę 20/08/18”.  Tytuł jednoznaczny,  w analizie wskazałem trzy czynniki wskazujące na wzrosty, i były to cyt:
“Mamy więc do czynienia z trzema czynnikami wskazującymi na wzrosty:
– dywergencja na D1
– oRGR na H1
– cena wyszła ponad EMA144″
Okazało się w praktyce, czyli w kolejnych dniach, że założenia były trafne i po przetestowaniu linii szyi ( na drugim wykresie została skorygowana) EURUSD ruszył na północ. Ruch do tej pory miał maksymalny zasięg około +200p.

EURUSD H1 – 20-24.08. Obszary zaznaczone na niebiesko to potencjalne strefy podaży.

A dla przeciwników AT twierdzących, że “patrzenie w przeszłość nie pomoże przewidzieć przyszłości” taka ciekawostka: Zwróćcie uwagę jak dobrze zareagowała cena (odbiła) przy 1.1615 gdzie znajdowała się strefa podaży utworzona na początku sierpnia br. (niebieski pasek). Przypadek?…nie sądzę ;)… Wykorzystuję Analizę Techniczna na potrzeby mojego tradingu, a analizowanie historii na wykresie pomaga mi przewidzieć przyszłe zachowanie ceny wbrew teoriom głoszonym przez jej przeciwników. Kończąc notowania w tym tygodniu na poziomie 1,1622 , para wyrysowała idealnie symetryczny oRGR. Ale o tym napiszę już w osobnej analizie.

Druga analiza, która ukazała się w tym tygodniu to: “NZDUSD – koniec korekty wg PA+MACD ? – 22/08/18” . Tu w tytule pojawił się znak zapytania, gdyż spodziewałem się końca korekty i powrotu do spadków jedynie na podstawie jednego czynnika – utworzenia przez oscylator MACD maksimum, czyli pojawił się słupek niższy od poprzedzającego na histogramie. Potwierdzenia dla moich obserwacji  i scenariusza spadkowego szukałem na wykresie M5. Tu kluczowym okazywał się być poziom 0.6700. Decyzję o wejściu w zlecenie sell warunkowałem zamknięciem świecy dziennej poniżej tego poziomu… świeca zamknęła się na poziomie 0,6695… i spadki stały się faktem – wyniosły ok. 80p w największym wychyleniu.

NZDUSD H4 22-24.08

Analizując wykresy skorzystałem z dwóch strategii: EMA144 i PA+MACD, których opis znajdziecie na portalu. Strefy wsparcia i oporu są rysowane automatycznie przez wskaźnik MT4 -“SUPDEM”. Zwolenników AT zapraszam do  grupy na FB , gdzie traderzy dzielą się na bieżąco swoimi pomysłami jak pokonać rynek 😉


Jeśli masz pytania dotyczące powyższych analiz czy strategii w nich wykorzystywanych zapraszam do dyskusji na forum.comparic.pl, gdzie te analizy są również zamieszczane w dziale: Analizy i prognozy i tam też można komentować i śledzić jak potoczyły się dalsze losy danej pary czy surowca oraz ocenić skuteczność analizy. Zachęcamy do współtworzenia tego cyklu i przysyłania na adres redakcji swoich analiz, które po paru dniach będziemy wspólnie z autorem oceniać co do sprawdzalności jak i ewentualnych błędów w założeniach. Chętnych do zamieszczania swoich analiz zapraszamy tu: https://comparic.pl/dolacz-strefy-autorow-goscinnych-comparic-pl-daj-sie-uslyszec/.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here