Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


Minął kolejny tydzień i w ramach cyklu “Pomiędzy teorią a praktyką” weźmiemy pod lupę kolejne trzy analizy, które zostały opublikowane na comparic.pl.

Pierwsza ukazała się 20.06 pod wiele mówiącym tytułem : GBPCHF – dlaczego warto czekać na zamknięcie świecy?
Odpowiedź na tytułowe pytanie była jednoznaczna – tak, warto czekać na wyjaśnienie się sytuacji na wykresie, zamknięcie świecy dziennej czy H4 to warunek co najmniej konieczny, aby analiza miała sens i mogła się zrealizować z dużym prawdopodobieństwem. W przypadku omawianej analizy przewidywano dalsze spadki po wybiciu dołem z trójkąta i w kolejnych dniach rynek to potwierdził ,testujac przy okazji wybity bok trójkąta dwa razy. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na idealne , wręcz po aptekarsku dokładne odbicie od punktu przecięcia linii trendu spadkowego i wspomnianego pokonanego wsparcia trójkąta. Przypadek…? nie sądzę..;)

GBPCHF – wykres z 20.06 – 24.06 – przewidziano dalsze spadki po pokonaniu wsparcia trójkąta

Druga analiza ,którą poddajemy weryfikacji to “USDJPY – Lokalna linia trendu przełamana – 20/06/18” . Tu mam mieszane odczucia, gdyż kierunek został przewidziany prawidłowo, ale niekoniecznie zachowanie ceny było zgodne z założeniami strategii wg której analiza została zrobiona. W tym przypadku cena wyszła ponad średnią EMA144 znacznie wyżej niż zakładano i przekroczyła poziom lokalnego szczytu co w przypadku strategii EMA144 wiązałoby się z uruchomieniem SL. Ale być może nic straconego- kolejne przebicie średniej ( zaznaczone na dolnym wykresie ) i powrót do niej zakończył chwilowe wzrosty i para znowu powędrowała na południe tym razem “książkowo” wg wspomnianej strategii. Prawdopodobieństwo, że cena dotrze do 109.60 oceniam na duże.

USDJPY H1 – cena powędrowała początkowo wyżej niż zakładano, ale ponowne przebicie średniej (dolny wykres) i następnie “książkowe” odbicie na południe przywraca “wiarę” w założenia strategii EMA144 😉

Trzecia weryfikowana analiza w tym tygodniu to : GBPUSD – Objęcie hossy zapowiada korektę – 22/06/18 , która okazała się trafną, gdyż cena powędrowała w górę zgodnie z przewidywaniem. Analizując tą parę podparłem się  strategią PA+MACD, której 3 podstawowe założenia były spełnione jednocześnie: Outside Bar na ważnym poziomie, utworzenie minimum na MACD i rosnąca wartość tego oscylatora… no i do tego jeszcze dywergencja wzrostowa… nie często mamy tyle szczęścia na raz 😉 – wzrosty były nieuniknione. Co prawda po wybiciu z OB pierwszy ruch to zaledwie 40p i nastąpił powrót do formacji, ale to dopiero jeden dzień handlowania, sądzę że wzrosty będą kontynuowane, a najbliższy opór -(czerwona) linia trendu spadkowego będzie ich pierwszym celem. Zwłaszcza ,że zeszłotygodniowa świeca jest wyraźnie byczym pinbarem.

GBPUSD H4 22-24.06

Analizy są zamieszczane równolegle na forum.comparic.pl w dziale: Analizy i prognozy i tam też można komentować i śledzić jak potoczyły się dalsze losy danej pary czy surowca oraz ocenić skuteczność analizy. Zachęcamy do współtworzenia tego cyklu i przysyłania na adres redakcji swoich analiz, które po paru dniach będziemy wspólnie z autorem oceniać co do sprawdzalności jak i ewentualnych błędów w założeniach. Chętnych do zamieszczania swoich analiz zapraszamy tu: https://comparic.pl/dolacz-strefy-autorow-goscinnych-comparic-pl-daj-sie-uslyszec/.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here