Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


W mijającym, przedświątecznym tygodniu, bazując na strategii PA+MACD tylko jedna para wydała mi się interesująca, spełniająca jej (strategii) założenia,  dając nadzieję na dobry setup.

NZDJPY 20-22.12.2018

NZDJPY H4
NZDJPY H4 – cena spadła zgodnie z analizą

Podpierając się sytuacją makro pisałem w analizie z dnia 20.12 –“NZDJPY – dywergencja wskazuje na kontynuacje spadków” : –“Dzisiaj FED podniósł stopy procentowe do 2.5% co spowodowało dalsze spadki na Wall Street. Zazwyczaj spadki na giełdzie umacniają japońskiego Jena. Dodatkowo ogłoszone w nocy dane z Nowej Zelandii wskazują na spadek PKB z 2.8 do 2.6% w skali roku co jest niekorzystne dla krajowej waluty. Aktualna sytuacja makroekonomiczna wskazuje,że spadki na parze NZDJPY mogą być kontynuowane, zwłaszcza, że wspiera je trwająca dywergencja spadkowa na D1. Najbliższy poziom oporu 75.60 może być celem sprzedających.”

Wykres porównujący sytuację z dnia pisania analizy i końcowy z piątku wskazuje, że przewidywania się sprawdziły, a cena spadła na znacznie niższe poziomy od spodziewanych. Ja niestety nie skorzystałem z okazji, gdyż czekałem na wejście po korekcie… do której nie doszło i notowania “odjechały” szybko na południe. Nie chciałem ulec FOMO… i trochę teraz żal 😉 Ale spodziewając się umocnienia jena, shortując na innej parze z jego udziałem – USDJPY – trochę pipsów uzbierałem.

17-22.12

Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here