Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


Nadal Brexit i zawirowania związane z co rusz nowymi informacjami płynącymi to z nad Tamizy to z Brukseli, powodują całkowicie nieprzewidywalne ruchy na parach z GBP. Zostawiłem więc na boku tego “gorącego kartofla” i spojrzałem na waluty z Azji i antypodów. Nie wszystko jeszcze się spełniło z moich analiz, ale było trochę mniej czasu na to, bo ten tydzień po prostu był “forexowo” krótszy… Wall Street i Tokio miało trochę wolnego i wykresy chwilami prawie zamierały.

USDJPY 19-23/11/2018

USDJPY H1
USDJPY H1 – cena po wybiciu z kanału spadła o 50p ale nie dotarła do 112.10 i zawróciła do strefy wsparć/oporów (zielona)

Poniedziałek, 19.11 – “USDJPY – opuszczamy kanał wzrostowy?”

Tak jak w tytule, przewidywałem , że notowania opuszczą kanał wzrostowy i nastąpią spadki – cyt:”… dynamika ostatnich spadków i to, że MACD na wykresie Daily i H4 maleje sugeruje, że może nastąpić wybicie z tej konsolidacji i kontynuacja spadków zapoczątkowanych pod koniec zeszłego tygodnia, a ich najbliższym celem może być strefa popytu 112.10.”

Analizując tą parę pokusiłem się też o dość szczegółowy opis jak zaplanować ewentualne zlecenie sell, gdzie bym postawił Stop Lossa i planował Take Profit.
Napisałem między innymi tak:-Planując zlecenie sell musimy przeanalizować wykres na niższym interwale by określić potencjalne Take Profit, Stop Loss i miejsce wejścia na rynek.
Zielona strefa pokonana w piątek stanowiła wcześniej 5-cio krotnie wsparcie i teraz najprawdopodobniej może stać się lokalnym oporem, dlatego to nad nią powinien się znaleźć poziom SL. Okazało się, że wspomniana strefa wytrzymała napór kupujących i SL okazał się bezpieczny.

Skorzystałem na początkowych spadkach i uzbierałem w sumie ponad 100p. Pojawiła się w środę kolejna okazja do sell, gdyż nastąpiło przewidywane w analizie przecięcie EMA144 ze strefą oporu -cyt:”Warto tez zwrócić uwagę na średnią EMA144, była ona respektowana na H1 jako dynamiczne wsparcie dla ceny i po jej pokonaniu już dwukrotnie jako opór. Być może to w jej okolicy będzie dobre miejsce na nasze zlecenie sell, a jeszcze lepiej gdyby zielona strefa i wspomniana średnia stworzyły konfluencje oporów czyli po prostu się przecięły.”
Traktując to jako kolejne potwierdzenie siły tego oporu otworzyłem dzisiaj kolejne sell z nadzieją na dotarcie do pierwotnie zakładanego celu jakim jest wsparcie 112.10

 

NZDUSD 21-23/11/2018

NZDUSD H4
NZDUSD H4 – po próbie odbicia od wsparcia kanału cena powędrowała na południe opuszczając trwale i kanał i Inside Bar

Środa, 21.11 – “NZDUSD – Inside Bar i malejący MACD

Przytoczę tu fragment analizy, który wyjaśnia sytuacje na wykresie:-“W tym tygodniu ( wykres D1) poniedziałkowe notowania w całości zmieściły się w zasięgu poprzedzającej świecy dziennej z piątku tworząc formację Inside Bara. Dzisiaj dolne ograniczenie IB zostało nieznacznie pokonane, a świeca dzienna utworzyła maksimum na oscylatorze MACD. Może to zapowiadać dalsze spadki.Gdy przyjrzymy się wykresowi H4 zauważymy, że od początku tego miesiąca notowania poruszały się w kanale wzrostowym. Pokonanie jego dolnego ograniczenia ( wsparcie kanału) otworzy drogę do najbliższego wsparcia na poziomie 0.6730.
Trwająca dywergencja spadkowa, wspiera scenariusz spadkowy.”

Prognoza sprawdziła się, cena po początkowej próbie odbicia od wsparcia kanału doszła w okolice 50% IBara i wróciła do spadków. Na co warto zwrócić uwagę w najbliższych dniach: cena nie dotarła jeszcze do wspomnianego poziomu wsparcia 0.6730, warto będzie przy jakimś pullbacku ponowić sell.

Na podstawie publikowanych analiz uzbierałem 222 p.

Pipsy november
Zamknięte zlecenia 19-23.11.2018

 


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here