Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


Trzeci tydzień września za nami i zauważa się, że wakacje już za nami, traderzy wrócili do pracy. Dynamika na niektórych parach walutowych znacznie się poprawiła, niektóre crossy maja dzienna zmienność przekraczającą 200p, a ich ATR są bliskie maksimów tego roku. Mając ograniczoną dźwignię 30:1 warto się przyjrzeć takim parom, bo dają szanse na uzbieranie sporej ilości pipsów. Index dolara (DXY) o którym pisałem 13.09 właśnie pokonał linie szyi formacji RGR, którą rysował od kilkunastu tygodni. To może być sygnał do osłabienia dolara w stosunku do walut wchodzących w skład “koszyka” na podstawie których jest obliczany. Przyjrzyjmy się dwóm analizom z minionego tygodnia i ich skuteczności.

Dywergencja kwitnie, Kiwi owocuje.

W analizie z poniedziałku – “NZDUSD – ruchy korekcyjne” przewidywałem kontynuacje wzrostów zapoczątkowanych tydzień wcześniej. Moje przekonanie o wzrostach ne tej parze potocznie zwanej “kiwi” opierałem na dywergencji dodatniej powstałej na wykresie D1. Analiza sprawdziła się i para nie tylko dotarła do oporu jakim było górne ograniczenie kanału spadkowego, ale po jego pokonaniu powędrowała dalej na północ i pokonując 130p dotarła do poziomu 0,6700. Aktualnie na H4 oscylator MACD utworzył maksimum i prawdopodobne są spadki do wspomnianego oporu, który teraz będzie pełnił rolę wsparcia.

NZDUSD H4 17-22.09 – cena wyszła z kanału spadkowego w ciągu tygodnia zyskała 160p.

GBPAUD – cross pokazuje pazury

W analizie, którą pisałem w środę wieczorem –“GBPAUD – czy MACD wróży spadki?”– opierając się na strategii PA+MACD zakładałem dalsze spadki. Mając na uwadze dużą zmienność na tym “agresywnym” crossie widziałem możliwość uzyskania w najbliższych sesjach 100p – cyt:“Na wykresie H4 trwa dywergencja ujemna co wspiera scenariusz spadkowy. Najbliższym celem niedźwiedzi może być wsparcie na poziomie 1.7980 co przy aktualnym kursie 1.8100 dało by zaksięgować ok 100p…” Para jak to w jej zwyczaju bywa, nie od razu poszła tam gdzie bym chciał i początkowo wywiozła mnie na północ, ale piątek zakończyła tam gdzie się spodziewałem, a nawet niżej bo dotarła po południu do 1.7940. Imponująco wyglądają też świeczki tygodniowa -460p i dzienna -285p. Jest to para dająca nawet przy lewarze 30:1 godziwie zarobić.

GBPAUD H4 – spadki sięgnęły głębiej niż oczekiwałem

Zlecenia otwarte na podstawie tych analiz zaowocowały prawie 320p zdobyczą.


Analizując wykresy skorzystałem ze strategii PA+MACD, której opis znajdziecie na portalu. Strefy wsparcia i oporu są rysowane automatycznie przez wskaźnik MT4 -“SUPDEM”. Zwolenników AT zapraszam do  grup na FB , gdzie traderzy dzielą się na bieżąco swoimi pomysłami jak pokonać rynek 😉Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here