Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


Ach ta Teresa May…znowu namieszała i to na koniec tygodnia. Postanowiła odpuścić sprawę granicy Irlandia/Irlandia Płn. i funt z radości podskoczył o 65p w ciągu trzech minut… Mnie to niestety wcale nie uradowało, wręcz przeciwnie, bo będąc jeszcze chwile wcześniej zadowolonym z wyników kończącego się tygodnia…już nie jestem…a przynajmniej nie aż tak, a dlaczego poniżej wyjaśniam.

I go zbudowali…

GBPAUD H4 RGR H&S
GBPAUD H4 – RGR został dokończony i owocuje spadkami

W analizie z wtorku 17/10/18  “GBPAUD – RGR w budowie”    sugerowałem spadki podpierając swoje przewidywania tworzącą się formacją RGR, która zazwyczaj wieszczy spadki i jest to często formacja odwrócenia trendu. W czwartek formacja stała się faktem, cena dotarła a nawet naruszyła linię szyi. Cały piątek to spadki, które osiągnęły w szczytowym momencie 100p liczone od “szyi”. Bardzo charakterystyczne dla tej formacji była świeca z godz 10 rano, gdy nastąpił retest pokonanej linii szyi i cena  po odbiciu przyspieszyła ruch na południe. Analiza prawidłowa, rynek ją pozytywnie zweryfikował, natomiast moje rozegranie takie sobie, uzbierałem zaledwie 65p. Już po napisaniu tego podsumowania, pojawiła się wiadomość o ustępstwach Teresy May w negocjacjach Brexitowych co spowodowało nagłą aprecjacje funta i przy okazji GBPAUD podskoczył blisko o 100p co jest kolejnym dowodem, że pary z funtem to “gorący kartofel” i lepiej za długo nie trzymać.

Ach ta Tereska 🙁

GBPCHF konsolidacja na 120p
GBPCHF Daily -cały tydzień w konsolidacji

Analizując we wtorek GBPCHF: “Inside Bar i fałszywe wybicie”   dopatrzyłem się dwóch formacji Price Action: – cyt: Na wykresie w powiększeniu możemy zaobserwować ciekawą sytuację występowania dzień po dniu dwóch formacji Price Action – Inside Bar utworzony w czwartek i wyżej wspomniany piątkowy Outside Bar (objęcie bessy). Biorąc pod uwagę tą kombinację formacji dużo wskazuje, że to zapowiedź możliwych spadków. Warto przyglądać się rozwojowi sytuacji na tej parze i w wypadku udanego testu dolnego ograniczenia IB i pojawienia się maksimum na MACD przymierzyć się do shorta gdzie górne ograniczenie IB może służyć jako poziom dla SL.”
No i zaczęło się nieźle, tydzień otworzył się 60p luką spadkową, a w ciągu dnia jeszcze pogłębił spadki do 90p od poziomu zamknięcia w piątek. I na tym spadki się zatrzymały. W następnych dniach cena wróciła do wnętrza formacji,potem ponownie ją opuściła i tak przez cały tydzień para znajdowała się w konsolidacji o zakresie około 120p, by zakończyć tydzień na tym samym poziomie co w zeszły piątek. Nadal na wykresie Daily MACD ma tendencje spadkowa i na taką liczę w przyszłym tygodniu w przypadku tej pary…Dobrze by było gdyby rynek podążył w kierunku południowym, bo otworzyłem dwa shorty i oba są aktualnie na minusie ( dzięki wspomnianej pani Teresie M.).

tabelka, pary walutowe, pipsy
TYDZIEN 15-19.10.18 zamknięte zlecenia

Podsumowując miniony tydzień, uzbierałem tylko 65p na podstawie wyżej wymienionych analiz, dwa zlecenia aktualnie w grze.


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w tym wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here