Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


Miniony tydzień zdecydowanie należał do funta brytyjskiego, gdzie zmienność nastrojów w zależności od tonu relacji dotyczących Brexitu i umowy “rozwodowej” z UE, powodowała znaczne ruchy dzienne, to w górę to w dół, przekraczające nawet 250p. Spodziewając się, że do czasu zakończenia tych przepychanek notowania na GBP będą bardziej przypadkowe niż zazwyczaj, skupiłem się na wg. mnie bardziej stabilnych i przewidywalnych parach.

AUDUSD 12-17/11/2018

AUDUSD 12-17/11
AUDUSD H4 – notowania zgodnie z analizą skierowały się na południe, a EMA144 ponownie spełniła role wsparcia (zielona strzałka)

Poniedziałek, 12.11 – “AUDUSD – dywergencja sugeruje spadki”

W tej analizie przewidywałem spadki, opierając się na trwającej dywergencji na wykresie H4-cyt:“Na wykresie H4 trwa wyraźna dywergencja spadkowa. Celem ewentualnych spadków może być górne ograniczenie kanału, które teraz będzie dla notowań wsparciem znajdujące sie na poziomie 0.7150. Warto zwrócić uwagę na średnią EMA144, która również może stanowić dynamiczny opór i notowania mogą po dotarciu do niej zmienić kierunek na północny, zwłaszcza, że wcześniej była dosyć dokładnie testowana (wykres H4).

Przewidywania się sprawdziły, a średnia EMA144 ponownie spełniła rolę  dynamicznego wsparcia. Jest to doskonały przykład, że jeżeli średnia EMA144 wcześniej była respektowana jako dynamiczne wsparcie/opór to może być brana pod uwagę, przy kolejnym kontakcie z ceną jako punkt zwrotny notowań. Analiza skuteczna, ale nie grałem tym razem na tej parze, miałem otwarte inne zlecenia.

USDCHF

USDCHF H4
USDCHF H4 – cena dotarła do wsparcia kanału zgodnie z analizą

Środa, 14.11.2018 – “USDCHF – kierunek wsparcie kanału wzrostowego”

Była to już trzecia analiza tej pary w listopadzie i również skuteczna jak poprzednie. Kierunek i zasięg spadków wskazałem prawidłowo – cyt:”Analizując wykres H4 zauważymy, że świeca , która ustanowiła maksimum tego roku jednocześnie spowodowała powstanie maksimum na MACD, czym rozpoczęła dywergencję spadkową (wykres/MACD). Bardzo prawdopodobne wydaja się być spadki w kierunku wsparcia kanału, które aktualnie znajduje się w okolicach 1.000.” Cena pokonała już wsparcie kanału i być może po lekkiej korekcie spadki będą kontynuowane do kolejnego wsparcia na poziomie 0.9950.

Na podstawie publikowanych analiz uzbierałem 173p.


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here