Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


Zdecydowanie mijający tydzień upłynął pod znakiem politycznych rozgrywek około Brexitowych i shutdownu rządu USA. Lubie ryzyko, ale rozsądek podpowiadał żeby nie bawić się odbezpieczonym granatem, więc odstawiłem na bok pary z tymi walutami i skupiłem się na crossach. Od strony technicznej najciekawiej mogło się dziać na EURNZD, albowiem pojawił się tam charakterystyczny kształt formacji RGR, dlatego tej parze poświęciłem więcej uwagi.

[DAX30]  07-18.01.2019

DAX30
EURNZD H4 – notowania dax30 powędrowały zgodnie z założeniami strategii PA+MACD

Wróćmy jednak najpierw do nierozwiązanej w zeszłym tygodniu zagadki jaka było zawarta w analizie z 7 stycznia br. – “DAX30 – Price Action vs Over Balance – kto będzie górą ?”

Wykres porównujący stan z 7.01 i aktualny z 18.01 mówi sam za siebie. Co prawda DAX-owi zajęło to aż 10 sesji, ale w końcu otrzymaliśmy odpowiedź na pytanie OverBalance czy Price Action+MACD. Możemy dzisiaj wydać werdykt – tym razem zwycięstwo po stronie Price Action, a przebieg notowań (czerwone strzałki) bardzo zgodny z założeniami tej strategii.

EURNZD 14-18.01.2019

EURNZD H4
EURNZD H4 – planowany SL oparł się korekcie, bo notowania sięgnęły 1.6880 po czym nastąpiły spadki, które wyniosły około 200p licząc od linii szyi.

W przypadku tej pary w analizie z 14 stycznia-“EURNZD – RGR na H4” pisałem: “Na wykresie H4 ukształtowała się formacja RGR, linia szyi na poziomie 1.6846 została już pokonana. Dodatkowo pokonana została również linia trendu poprowadzona po dołkach grudniowych (5 i 12) co może zapowiadać dalsze spadki. Celem dla podaży może być najbliższa strefa popytu zaczynająca się na poziomie 1.6556. Dla zleceń sprzedaży Stop Loss powinien znajdować się powyżej linii szyi i ponad ostatnim minimum 1.6885.”

Analiza częściowo już się sprawdziła , notowania spadły o 110 pipsów, ale aktualnie cena zawróciła do pokonanej linii szyi i jak na razie sądząc po byczym pinbarze na H4 nie zapowiada się, żeby chciała w najbliższym czasie spadać. Zdążyłem trochę pipsów nazbierać, ale wszystko pozamykane i będę obserwował z boku dalszy rozwój sytuacji na tej parze.

pipsy
Pipsy 3 tydzien 2019

Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here