Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


W tym tygodniu dwie analizy, obie udane ale nie było łatwo… czuje się już nadchodzący okres świąt i koniec roku, notowania coraz bardziej krążą w konsolidacjach.

NZDJPY 10-15.12.2018

NZDJPY D1
NZDJPY Daily – cena opuściła kanał wzrostowy w piątek

W analizie z poniedziałku – :“NZDJPY – możliwe dalsze spadki, wspiera je dywergencja” przewidywałem spadki. Na podstawie wykresu H1 starałem się przewidzieć jak mogą wyglądać następne ruchy na tej parze walut. Nie doceniłem jednak siły popytu i cena w korekcie wyszła ponad planowany poziom Stop Lossa. Jednak ostatecznie, a stało się to w piątek, notowania gwałtownie zawróciły i przełamały wsparcie kanału podążając na południe , spełniając moje przewidywania i potwierdzając, że dywergencje na D1 mają “moc”. Trzymanie się tej strategii pozwoliło zarobić 50p.

AUDCAD 12-15.12.2018

AUDCAD H4 – ponownie spadki dotarły do poziomu z analizy

Środa,12.12.18 – “AUDCAD – Dywergencja na D1 wspiera spadki” Tak jak w tytule, nie widziałem innej opcji jak SELL. Pisałem: “Aktualnie trwa dywergencja (MACD) na D1 co skłania mnie do nastawienia się na kolejne spadki i po raz kolejny celem może być poziom wsparcia 0.9570.” Przebieg notowań potwierdził przewidywania bardzo dokładnie. Niestety nie zarobiłem na tym ruchu, bo miałem w tym czasie otwarte inne zlecenia i lewar 30:1 nie pozwolił na otwieranie kolejnych.

Patrząc na wyniki tego tygodnia, który przyniósł straty ze zleceń na parach innych niż analizowane nasuwa się prosty wniosek: trzeba grać to co jest dobrze przeanalizowane i zgodne ze strategią, a nie szukać przypadkowych “okazji”, które okazują się być stratne. Czasami mniej znaczy więcej. Prawdopodobnie byłem w tym tygodniu pod wpływem FOMO…, które opisałem w osobnym artykule.

pipsy
08-14.12

Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here