Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


Sezon urlopowy w pełni, ale na rynkach ruch nie słabnie, zawirowania polityczne spowodowane “wojną celną” pomiędzy USA i resztą Świata trwają, oliwy do ognia dolewa Londyn – rezygnacja Davida Davisa ministra od Brexitu i Borisa Johnsona ze stanowiska ministra spraw zagranicznych spowodowała dość gwałtowne ruchy na GBPUSD co nas szczególnie interesowało w związku z z tym że jedna z analiz z minionego tygodnia była poświęcona właśnie tej parze:
 “GBPUSD – Objęcie Hossy po wyjściu z Inside Bara” . Przewidywałem, że po wybiciu z Inside Bara i utworzeniu formacji objęcia hossy para powędruje na północ do oporu kanału, w którym ostatnio poruszały się notowania. Ruch ten nastąpił ( około 50 pipsów), a dalsze losy miały być zależne od danych publikowanych 10  lipca. No i nie tylko dane ale i wspomniane na wstępie Londyńskie wydarzenia spowodowały, że tym razem opór kanału się obronił i notowania zawróciły. Aktualnie sytuacja wskazuje, że czeka nas kolejna próba ataku na wspomniany opór.

GBPUSD H4 – atak na opór kanału spadkowego nie powiódł sie , miały na to wpływ wydarzenia polityczne związane z rezygnacja kilku ministrów w rządzie Therese May.

 

Druga analiza, którą zweryfikujemy w tym tygodniu to NZD/JPY – szansa na kontynuację zwyżki, która pojawiła się na portalu 12/07, gdzie już w tytule autor wskazuje na prawdopodobny kierunek dla tej pary. Swoją analizę oparł na teorii “boxów” czyli podobieństwa zasięgu ruchów, zaznaczonych na wykresie zielonymi prostokątami. Patrząc na sytuacje na tej parze, widzimy że aktualnie cena opuściła ostatni box górą i co prawda jest zaledwie 10 pipsów wyżej, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że przewidywania się sprawdzą i zobaczymy dalsze wzrosty w kierunku oporu klina spadkowego w którym para porusza się od dłuższego czasu.

NZDJPY – cena wychodzi z boxa górą


Analizy są zamieszczane równolegle na forum.comparic.pl w dziale: Analizy i prognozy i tam też można komentować i śledzić jak potoczyły się dalsze losy danej pary czy surowca oraz ocenić skuteczność analizy. Zachęcamy do współtworzenia tego cyklu i przysyłania na adres redakcji swoich analiz, które po paru dniach będziemy wspólnie z autorem oceniać co do sprawdzalności jak i ewentualnych błędów w założeniach. Chętnych do zamieszczania swoich analiz zapraszamy tu: https://comparic.pl/dolacz-strefy-autorow-goscinnych-comparic-pl-daj-sie-uslyszec/.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here