Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


Jak zwykle w weekend poddajemy weryfikacji dwie analizy z minionego tygodnia, które ukazały się na naszym portalu.

A jednak kierunek Południe…

Miniony tydzień rozpocząłem od poniedziałkowej analizy “USDJPY – czy korekta się pogłębi?”  Tytuł nawiązywał do wcześniejszej analizy tej pary, gdzie opisany scenariusz korekcyjny dość dokładnie się zrealizował i rozważałem możliwość kontynuacji korekty i pogłębienia spadków: “Aktualnie na wykresie D1 pojawiło się maksimum na MACD i wskaźnik zaczął maleć, co może wskazywać, że korekta jeszcze trochę potrwa, a notowania w przypadku skutecznego pokonania wspomnianej linii trendu mogą podążać do kolejnego wsparcia znajdującego się na poziomie 112.75-85”.

 

USDJPY H4 08-13.10.18

Spójrzmy więc na wykresy powyżej, porównujące kurs pary z poniedziałku i aktualny z wczorajszego zamknięcia. Widać, że kurs nie tylko spadł do wspomnianego w analizie wsparcia, ale je pokonał i dotarł do następnego 111.75-85, gdzie nastąpiła wyraźna reakcja popytu. Dobra analiza to jednak nie wszystko… ważniejsze jest jak to rozegramy i ile pipsów zaksięgujemy. Można złożyć jedno zlecenie i czekać na realizacje… ale można też rozgrywać krótkie odcinki i po cofnięciu się ceny powtórzyć zlecenie w tym samym kierunku. Ja zamknąłem 2 zlecenia otwarte w tym tygodniu i jedno otwarte jeszcze w zeszłym. Uzbierałem ponad 200p co jest więcej niż cały maksymalny zasięg ruchu jaki para wykonała od poniedziałku, który wyniósł 175p. Podsumowując, możemy stwierdzić, że analiza i rozegranie były skuteczne. Warto tez zwrócić uwagę jak dokładnie cena zareagowała na strefę popytu ( brązowa).

Podwójny szczyt i trzęsienie Ziemi 🙁

Kolejna analiza minionego tygodnia to: EURAUD – Podwójny szczyt i dywergencja -10/10/18 – tu prognozowałem spadki w oparciu o formacje podwójnego szczytu i dywergencji jaka pojawiła się na wykresie MACD na Daily. No i niestety… tu pojawiły się problemy… i to natury poza rynkowej, niezależne od ludzi.

EURAUD H4 09-13.10.18

Jakież to siły natury popsuły plany…? W nocy 11/12.10 naszego czasu nastąpiło trzęsienie ziemi 7,2 st Richtera w okolicach Borneo i został ogłoszony alarm tsunami dla północnych wybrzeży Australii – na co zareagował australijski dolar i stracił w krótkim czasie 60p w stosunku do USD, a kurs EURAUD skoczył o blisko 100p osiągając poziom poprzedniego maksimum. Na szczęście wyżej już nie sięgnęli, bo do Stop Lossa zabrakło tylko parunastu pipsów. W piątek  cena zawróciła i zmierzała zdecydowanie na południe by po danych z USA ponownie zacząć się wspinać. Nie mogę zaliczyć tej analizy do udanych, bo uzbierałem zaledwie 30p na tej parze ryzykując w pewnym momencie prawie 100p (SL) i mam jeszcze jedno otwarte zlecenie aktualnie na stracie, które mam nadzieje zamknąć w przyszłym tygodniu na TP = 1.6160.

Trudno jednak analizując wykresy przewidywać nieprzewidywalne i brać pod uwagę zdarzenia stricte losowe jak trzęsienia ziemi, tsunami czy poranne tweety Trumpa 😉 dlatego nie traktuje tego jako błąd, a jedynie jako jedną z tych nietrafionych analiz, która wg prawdopodobieństwa na poziomie 8/10 ma prawo się zdarzyć.

Podsumowując ten tydzień w oparciu o te dwie analizy uzbierałem 230p.

zamknięte zlecenia 08-12.10.18

Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w tym wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here