Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


Kolejny tydzień z niską dźwignią i zauważam, że ma to wpływ na mój sposób trejdowania. Starając się handlować tak jak przed zmianami wprowadzonymi od 1 sierpnia, muszę bardziej dokładnie wybierać setupy… mając otwarte dwa,trzy zlecenia nie ma już “luzu” kapitałowego by otworzyć kolejne… i gdy pojawi się nowy setup jest dylemat czy zamknąć jedno z otwartych i otworzyć nowe… czy zrezygnować z okazji i pilnować już otwartych. Doszedł kolejny problem do rozwiązywania,( jakby było ich za mało..:/) – co jest bardziej obiecujące – te już otwarte…czy może lepszy będzie ten nowy setup…?

Pojawiła się jednak dobra wiadomość na horyzoncie – regulacja ESMA  dotycząca zasad kwalifikowania klienta do grupy profesjonalnych została źle przetłumaczona na j.polski. Fundacja Trading Jam wskazuje w piśmie do KNF, iż według błędnego tłumaczenia Załącznika II sekcja II pkt 1 do Dyrektywy MiFID II klient detaliczny musi spełnić łącznie 3 warunki wymienione w przepisie, by firma inwestycyjna na wniosek klienta dokonała przekwalifikowania go na klienta profesjonalnego. Tymczasem, wedle wersji przepisu obowiązującej w innych językach Unii Europejskiej wystarczające jest spełnienie wyłącznie 2 z 3 warunków wskazanych w przepisie. I to jest dobra wiadomość, bo dwa z tych trzech spełniam…i chyba jednak wrócę do 1:100.

GBPAUD

GBPAUD D1

Pierwszą weryfikowaną analizą w ten weekend będzie GBPAUD – RGR tak, ale gdzie jest linia szyi? która pojawiła się na portalu 7.08.18. Opisałem w niej powstałą formację RGR i zastanawiałem się nad przebiegiem linii szyi. Na wykresie narysowałem dwie wersje i planowałem złożyć zlecenie short po pokonaniu tej pierwszej z TP przy drugiej. Plan okazał się dobry i zlecenie dało 130p, chociaż zasięg ruchu spadkowego był prawie o 100p większy. Aktualnie cena wróciła do pokonanej linii szyi (1) i na razie nie mam pomysłu na zlecenie, parę będę dalej obserwował, gdyż widzę tu duży potencjał do dalszych spadków, ale dam shorta dopiero gdy pojawi się wyraźny sygnał PA. Wtedy poziom wsparcia 1.7210 może być pierwszym celem podaży, a zasięg ruchu ponad 300p.

Partnerem codziennych analiz jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

EURCHF

EURCHF H4

Druga analiza to EURCHF wybije powyżej trendu spadkowego? –  z 8.08.18. Tu autor zauważa,że para znajduje sie przy istotnej linii trendu i rozpatrywał dwie możliwości, a w przypadku gdyby cena nie pokonała trwale linii trendu – cyt:”Jeśli cena wróci pod linię trendu spadkowego, będziemy mieli do czynienia ze sygnałem sprzedaży. Polecam otwarcie krótkiej pozycji z celem na 1,1450, gdzie znajduje się najbliższe istotne wsparcie…
Tak też się stało, rynek nie podbił już ceny do góry i notowania zaczęły spadać. I nie tylko dotarły do wspomnianego wsparcia, ale spadki były znacznie większe i do dzisiaj osiągnęły blisko 200p.


Jeśli masz pytania dotyczące powyższych analiz czy strategii w nich wykorzystywanych zapraszam do dyskusji na forum.comparic.pl, gdzie te analizy są również zamieszczane w dziale: Analizy i prognozy i tam też można komentować i śledzić jak potoczyły się dalsze losy danej pary czy surowca oraz ocenić skuteczność analizy. Zachęcamy do współtworzenia tego cyklu i przysyłania na adres redakcji swoich analiz, które po paru dniach będziemy wspólnie z autorem oceniać co do sprawdzalności jak i ewentualnych błędów w założeniach. Chętnych do zamieszczania swoich analiz zapraszamy tu: https://comparic.pl/dolacz-strefy-autorow-goscinnych-comparic-pl-daj-sie-uslyszec/.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here