Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


Dzisiaj przyjrzymy się 3 analizom z minionego tygodnia, publikowanym na comparic.pl i oznaczonych tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką”. Zobaczmy jak potoczyły się losy GBPJPY (2 analizy) oraz USDCHF ).

GBPJPYanalizy opublikowane 31 maja i 04 czerwca

W analizie z 31 maja: GBPJPY – Inside Bar wskaże nam kierunek? rozpatrywałem powstałą formacje Inside Bara i co może wydarzyć się na tej parze w zależności od tego, w którą stronę nastąpi ruch wybijający. Były dwa scenariusze i sprawdził się ten , który zakładał wyjście górą i dotarcie do wcześniej przełamanej linii trendu długoterminowego. Cena dotarła do tej linii i po nieudanych próbach pokonania jej, zaczęła ruch na południe.

GBPJPY H4- 31.05-09.06

Dodatkowo w kolejnej analizie tej pary z dnia 4 czerwca zwróciłem uwagę na powstały pin bar na wykresie tygodniowym. Przewidując wzrosty na tej parze, oparłem się na strategii PA+MACD.

Zacytuję tu fragment z tej analizy : Na wykresie Daily widzimy, że para opuściła górą opisany w poprzedniej analizie Inside Bar i powędrowała na północ. Jeśli spojrzymy na aktualną sytuacje pod kątem strategii PA+MACD to temu wybiciu towarzyszy “pożądana” wg założeń tej strategii zmiana na oscylatorze MACD – zaczyna on rosnąć co wspiera mnie w stwierdzeniu, że na tej parze możemy oczekiwać wzrostów w najbliższych sesjach.” Strategia sprawdziła się i cena powędrowała w przewidywanym kierunku.

Podsumowując te dwie analizy, gdyby przyjąć za punkt wyjścia poziom gdy cena opuściła IB -145.70, a za końcowy, gdy dotarła do wcześniej pokonanej linii trendu (linia przerywana) – 147.70 to ruch wyniósł +200p co wskazuje, że w tym wypadku założenia obu analiz oparte na rozgrywaniu formacji Inside Bara i strategii PA+MACD okazały się skuteczne.

USDCHF – konsolidacja pod pokonaną linią trendu – analiza z dnia 02.06

W tym przypadku notowania wybiły dołem z opisanej w analizie konsolidacji i przewidywany ruch spadkowy miał zasięg około 50 pipsów. Cena jednak powróciła w zakres konsolidacji i para nadal porusza się w trendzie bocznym bez wyraźnego kierunku. Być może przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać na kontynuacje spadków.

USDCHF Daily 02-09.06

W przyszłym tygodniu poddamy ocenie kolejne analizy, i być może zbliżymy się do odpowiedzi czy Analiza Techniczna i Price Action jeszcze działają. Czy jest sens poświęcać czas na naukę tradingu, doskonalenie metod i strategii… a może rację mają Ci co rzucają kostką ?


Analizy są zamieszczane równolegle na forum.comparic.pl w dziale: Analizy i prognozy i tam też można komentować i śledzić jak potoczyły się dalsze losy danej pary czy surowca oraz ocenić skuteczność analizy. Zachęcamy do współtworzenia tego cyklu i przysyłania na adres redakcji swoich analiz, które po paru dniach będziemy wspólnie z autorem oceniać co do sprawdzalności jak i ewentualnych błędów w założeniach. Chętnych do zamieszczania swoich analiz zapraszamy tu: https://comparic.pl/dolacz-strefy-autorow-goscinnych-comparic-pl-daj-sie-uslyszec/.

 

 

 

 
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here