Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


Pierwszy tydzień lipca zakończony, publikowane na jego koniec piątkowe payrolsy dodały traderom animuszu i widzieliśmy zwiększoną zmienność na wykresach. Przyjrzyjmy się dwom analizom z minionego tygodnia zamieszczonymi na naszym portalu.

Pierwsza to “GBPJPY – mocny impuls po pinbarze” – zamieszczona 01.07.18. Punktem wyjścia do tej analizy było spojrzenie na pary skorelowane z nim czyli GBPUSD i USDJPY. Sytuacja na kablu wskazywała na wzrosty, druga para tez nie wyglądała spadkowo więc przewidywałem, że cross tych par powędruje na północ. Wzrosty na kablu okazały się na tyle silne, że nawet lekkie wzmocnienie Jena nie przeszkodziło GBPJPY wzrosnąć o 60 pipsów w tym tygodniu, zgodnie z analizą.

GBPJPY D1 – wzrost w minionym tygodniu to 60 pipsów, ale jest jeszcze przestrzeń na kontynuację

Druga analiza z minionego tygodnia to GBPUSD – Dywergencja wskazuje na wzrosty z 04.07.18.
Już tytuł publikacji wskazywał nam kierunek dla tej pary. Swoje przypuszczenia oparłem na powstałej formacji Inside Bara i dywergencji. Jedna z moich ulubionych strategii bazuje właśnie na kombinacji tej formacji z oscylatorem MACD. Wyszło na moje i cena po opuszczeniu IB górą powędrowała wyżej o 100 pipsów. Nastawienie pro-wzrostowe jest nadal wspierane przez byczą dywergencje na MACD, cena aktualnie zbliża się do pierwszego oporu przy, którym możemy spodziewać się prób przebicia, ale jak to zazwyczaj przy oporach i wsparciach bywa, może to trochę potrwać.

GBPUSD D1 – Inside Bar wybity górą, wzrosty stały się faktem ale niedaleko już pierwszy opór , górne ograniczenie kanału.

Analizy są zamieszczane równolegle na forum.comparic.pl w dziale: Analizy i prognozy i tam też można komentować i śledzić jak potoczyły się dalsze losy danej pary czy surowca oraz ocenić skuteczność analizy. Zachęcamy do współtworzenia tego cyklu i przysyłania na adres redakcji swoich analiz, które po paru dniach będziemy wspólnie z autorem oceniać co do sprawdzalności jak i ewentualnych błędów w założeniach. Chętnych do zamieszczania swoich analiz zapraszamy tu: https://comparic.pl/dolacz-strefy-autorow-goscinnych-comparic-pl-daj-sie-uslyszec/.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here