Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


Niewątpliwie najważniejszym dniem pod względem danych makroekonomicznych był piątek, gdy poznaliśmy dane z rynku pracy w USA. Wyniki wrześniowego zatrudnienia w amerykańskim sektorze pozarolniczym (NFP) silnie zawiodły oczekiwania inwestorów, których mediana prognoz sugerowała wzrost liczby etatów o 185 tysięcy. Ostateczny odczyt plasował się jednak zdecydowanie niżej, na dwunastomiesięcznych minimach. Dolara przed silnymi spadkami uratowała przede wszystkim wzrostowa korekta rezultatów sierpniowych oraz spadek stopy bezrobocia do 3,7% to jest poziomów nieobserwowanych od… 47 lat! Jak zwykle publikacja tych danych zwiększyła zmienność na parach walutowych, sprawdźmy zatem jak w tym tygodniu sprawdziły się moje analizy crossa GBPCHF i USDJPY.

 GBPCHF – pokonana linia trendu wsparciem dla korekty.

GBPCHF H1

GBPCHF – Inside Bar i pokonana linia trendu – 01/10/18 – w analizie przewidywałem wzrosty i swoje przypuszczenia opierałem na: cyt: “Aktualnie cena znajduje się ponad linią trendu spadkowego wspomnianego na wstępie i wydaje się, że to wybicie można uznać za potwierdzone długim dolnym cieniem piątkowej dziennej świeczki. Na wykresie D1 zauważymy również trwającą dywergencje (+) wzrostową. Biorąc pod uwagę te dwa czynniki można z dużym prawdopodobieństwem spodziewać się dalszych wzrostów”.
Przyjmując taki scenariusz jako miejsce do wejścia w longa typowałem :
-okolice pokonanej linii trendu lub
-górną krawędź Inside Bara (fioletowy prostokąt).
Cena spełniła moje oczekiwania i powędrowała z pewnymi wahaniami na północ.
Otwierając zlecenie w pierwszym przypadku mogliśmy zarobić 270p przy R/R 1:4, a w drugim 190p i R/R 1:1.3 zakładając, że SL postawilibyśmy na wskazanym w analizie poziomie 1.2690. Uzbierałem 84p w 3 zleceniach… Analizę więc uznaje za dobrą, ale sposób rozegrania za dostateczny.

USDJPY- poszło szybciej niż się spodziewałem…

USDJPY H4 – cena dotarła do linii lokalnego trendu wzrostowego

Druga analiza to: USDJPY – czy nadchodzi korekta? – 04/10/18
Zazwyczaj analizuję parę gdy dywergencja już trwa… ale w przypadku tej analizy trochę odszedłem od zasad i wyprzedziłem wydarzenia:-cyt: “Gdy spojrzymy na wykres H4,możemy zauważyć sprzyjające warunki do powstania dywergencji spadkowej, o ile zamknięciu bieżącej świeczki H4 będzie towarzyszyć utworzenie maksimum na MACD. Warto obserwować rozwój wydarzeń na tej parze, szczególnie gdy będą się zamykały kolejne świece H4. Jeśli takie maksimum powstanie to możemy spodziewać się korekty spadkowej, dla której najbliższym poziomem wsparcia będzie linia lokalnego trendu wzrostowego znajdująca się aktualnie w okolicy 113.50.”
Przyznam, że nie spodziewałem się tak szybkiej realizacji powyższego scenariusza… jednak piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy nadały dynamiki notowaniom i cena dotarła do pierwszego celu w ciągu kilku następnych godzin po ich ogłoszeniu. Od momentu utworzenia się dywergencji i potwierdzenia setupu, cena spadła o około 75p… ja natomiast otworzyłem 3 zlecenia i utargowałem 125p. Razem w minionym tygodniu (piątek/piątek), w oparciu o te dwie analizy uzbierałem 210p.


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są również do przejrzenia na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here