Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


W tym tygodniu nadal trwały spadki na ropie. Cena WTI spadła już poniżej 50USD i utworzyła kolejne minimum tego roku 49.30. Musiało to się odbić na notowaniach tak zwanych walut “surowcowych” do których zalicza się kanadyjski dolar CAD. Jaki to miało wpływ na moje analizy opisuję poniżej:

USDCAD 26-30.11.18

USDCAD H4
USDCAD H4 – w tym tygodniu były dwa fałszywe wybicia z Inside Bar

Tydzień  26-30.11.2018

W tym tygodniu parze USDCAD poświęciłem dwie analizy. W pierwszej ” USDCAD – Inside Bar wskaże kierunek ?” wypatrzyłem Inside Bara i dalszy kierunek notowań miał się wyjaśnić po wybiciu z formacji. Ponieważ trwała dywergencja spadkowa spodziewałem się, że cena opuści IB dołem. Rynek jednak wybrał inna opcję, “zlekceważył” moje przewidywania i ruszył na północ pokonując górny limit formacji, po czym wrócił do jej wnętrza sugerując, że było to fałszywe wybicie.

W czwartek przyjrzałem sie ponownie tej parze i w art.- “USDCAD – a jeśli to fałszywe wybicie…?” , przeanalizowałem nowy układ na wykresie i ponownie w oparciu o to tytułowe fałszywe wybicie skłaniałem się do spadków.

Jak widać na załączonych wykresach rynek ponownie mnie “zawiódł” i nastąpiło kolejne pokonanie górnego limitu IB i ponownie cena wróciła do wnętrza formacji. Reasumując: obie analizy okazały się nietrafione, bardziej znaczące dla tej pary okazują się być wsparcie i opór kanału wzrostowego, które do tej pory powstrzymały wzrosty i spadki. Również strefa podaży (niebieska), wydaje się być niepokonana od czewca br. Być może jest to mało odkrywcze… ale nadal stawiam na spadki pomimo dotychczasowych strat -77p. Nietrafione analizy miały oczywisty wpływ na wyniki tego tygodnia.

pipsy
Zamknięte zlecenia 24-30.11

 


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here