Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


Mamy za sobą ostatni tydzień czerwca i II kwartału… wkraczamy w drugie półrocze 2018.
Przyjrzyjmy się dwóm analizom z minionego tygodnia, opublikowanych na comparic.pl.

Pierwsza analiza pojawiła się 24.06 –AUDUSD – możliwa korekta wzrostowa 
Rozpatrując sytuację na wykresach tygodniowym i dziennym przewidywałem korektę wzrostową. Przypuszczenia swe argumentowałem pojawieniem się byczego pinbara na wykresie Weekly. Wspierałem się też wykresem Daily – cyt: “Na wykresie Daily zauważymy ,że piątkowej wzrostowej świeczce dziennej towarzyszy zmiana MACD na wzrostowy (…) Dodatkowo pomiędzy wykresem ceny a oscylatorem powstała dywergencja wskazująca na wzrosty. Są spełnione 3 warunki strategii PA+MACD… stąd wniosek, że dalsze wzrosty bardzo prawdopodobne…” No i niestety nic z tego nie wyszło.

Tym razem ani tygodniowy pinbar, ani strategia PA+MACD nie sprawdziły się, a cena powędrowała na południe 115 pipsów przebijając poprzedni dołek o 25 pipsów. Aktualnie cena zawróciła i znajduje się -30p od punktu wyjścia (poziom z analizy).

AUDUSD D1 24-30.06. Po raz kolejny pojawia się dywergencja i zmiana “koloru” na MACD co sugeruje wzrosty wg. PA+MACD. Czy tym razem teoria zgodzi sie z praktyką?

Pomimo że tym razem strategia PA+MACD nie sprawdziła się, nadal jestem jej zwolennikiem. Nie istnieją strategie sprawdzalne w 100%. Jednym z błędów robionych w tradingu jest porzucanie strategii przy pierwszym czy drugim niepowodzeniu i szukanie kolejnej… Prawdopodobieństwo jest po mojej stronie, bo jeśli coś sprawdza się od długiego czasu średnio 70 na 100  prób ( trejdów) to tylko trzymanie się danej strategii daje mi pewność, że w efekcie końcowym jestem zyskowny. Aktualna sytuacja na AUDUSD wskazuje po raz kolejny na zgodność ze wspomniana strategią i dlatego nadal wierzę w korektę wzrostową co opiszę przy następnej okazji. Należy pamiętać, że we wtorek posiedzenie RBA i decyzje  dot. stóp %… więc wszystko co ciekawe na tej parze jeszcze przed nami.

Druga analiza poddana weryfikacji to  AUD/NZD – w kanale wzrostowym na D1 analiza z 28.06.
Tu autor bazując na porównaniu zasięgu korekt dobrze przewidział kierunek i cena podążyła na północ zgodnie z analizą. Aktualnie cena znajduje się o 85 pipsów wyżej od poziomu gdy analiza była publikowana.

AUDNZD Daily 28-30.06

 


Analizy są zamieszczane równolegle na forum.comparic.pl w dziale: Analizy i prognozy i tam też można komentować i śledzić jak potoczyły się dalsze losy danej pary czy surowca oraz ocenić skuteczność analizy. Zachęcamy do współtworzenia tego cyklu i przysyłania na adres redakcji swoich analiz, które po paru dniach będziemy wspólnie z autorem oceniać co do sprawdzalności jak i ewentualnych błędów w założeniach. Chętnych do zamieszczania swoich analiz zapraszamy tu: https://comparic.pl/dolacz-strefy-autorow-goscinnych-comparic-pl-daj-sie-uslyszec/.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here