Naga Markets



Pod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


Wydarzeniem minionego tygodnia niewątpliwie było obcięcie stóp procentowych o 50pb przez FED. Ta decyzja była o tyle zaskakująca, że została podjęta na dwa tygodnie przed zgodnym z harmonogramem  posiedzeniem FEDu, zaplanowanym na 18.03. Taka nadzwyczajna interwencja ostatni raz zdarzyła się w 2008r. Przyczyną takiego posunięcia jest oczywiście koronowirus i jego potwierdzona obecność w USA. Ograniczenia w poruszaniu się obywateli w rejonach objętych kwarantanną ma oczywisty wpływ na stan gospodarki tych krajów.

W zasadzie już niewiele krajów jest wolnych od tego wirusa, no może tylko Afryka wygląda na “zdrową”, ale to chyba bardziej wynika z braku rzetelnych informacji o sytuacji epidemiologicznej w tych krajach niż tego jak jest naprawdę.

Ogromne straty ponosi branża transportowa, turystyczna i kilka innych pośrednio z nimi związanych. Linią lotniczym grozi bankructwo z powodu niedostatecznej ilości pasażerów, transport nie ma zamówień na przewozy, zamówienia na transport morski z Azji to zaledwie 30% normalnego tonażu. Przemysł wydobywczy, a szczególnie paliw takich jak ropa czy węgiel odczuwa spadek popytu , stąd ceny również spadają, ropa już po 41.50 za baryłkę.

Rynki finansowe mają to do siebie, że należy spodziewać się niespodziewanego… więc czy można było przewidzieć co zrobi FED? Raczej nie… jedyne co pozostaje nam traderom detalicznym, to analizować rynek według swojej strategii i mieć nadzieję, że rynek “przetrawi” zaskakujące wiadomości i wróci do wytyczonego przez AT celu.

W minionym tygodniu analizowałem dwie pary i pomimo tak zaskakującego wydarzenia jakie nam FED przygotował obie analizy dość dobrze się sprawdziły.

USDJPY 03-07.03.2020

USDJPY 03-07.03.2020 – cena spadła zgodnie z przewidywaniami, pomogła decyzja FED o obniżeniu stóp% w USA

W analizie z poniedziałku “USDJPY – Objęcie bessy na wykresie miesięcznym”  zauważyłem na wykresie miesięcznym formację objęcia bessy i pisałem tak:”Gdy spojrzymy na wykres dzienny pary USDJPY to możemy zauważyć, że cena po fałszywym wybiciu górą z trójkąta (z wykresu miesięcznego) w ostatni dzień lutego wybiła dołem z kanału z wykresu dziennego.
W najbliższym czasie możemy spodziewać się re-testu pokonanego wsparcia kanału, które teraz stanie się oporem dla korekty wzrostowej i znajduje się w okolicy poziomu 109. Po re-teście para może wrócić do spadków, a celem podaży będzie strefa popytu (brązowa) 107.10-106.50.”. Rzeczywistość okazała się bardziej “spadkowa”, bo cena pary dotarła do 105.00 co niewątpliwie było zasługą decyzji FED. Niewykluczone są spadki w kierunku kolejnego ważnego poziomu S/R, który znajduje się w okolicy 104.40

AUDUSD 04-07.03.2020

AUDUSD Daily
AUDUSD – re-test maksimum inside bara okazał sie skuteczny, celem popytu może być opór kanału

W przypadku tej pary, analizę: “AUDUSD – antypody reaktywacja ?” pisałem już po decyzji FED. Tu pojawiła się formacja inside bara, z której cena już wybiła górą.

Pisałem tak:-“Na wykresie dziennym zauważymy formacje świecową Inside Bar. Utworzyła ją ostatnia świeca lutego wraz z pierwsza marcową. Dzisiaj cena wybiła górą z formacji, towarzyszy temu wybiciu wzrostowy MACD i istnieje duże prawdopodobieństwo kontynuacji wzrostów w kierunku oporu kanału, który znajduje się aktualnie w okolicy 0.6750.”

Analizując aktualny wykres tej pary widzimy ,ze górny limit inside bara stanowi aktualnie wsparcie dla pary i piątkowa świeca wyraźnie wskazuje na dalsze wzrosty. Nadal celem może być opór kanału zaznaczony na wykresie niebieska przerywaną linią.


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here