Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


Mijający tydzień okazał się niezwykle zmienny dla kilku par dolarowych, a w szczególności było to widoczne na parze z japońskim jenem (USDJPY). Byliśmy świadkami dziennego wzrostu o180p co ostatni raz zdarzyło się na tej parze w sierpniu 2019.

USDJPY 18-22.02.2020

USDJPY 18-22.02
USDJPY h4 – linia szyi RGR-a nie poddała się i cena zawróciła na północ.

W analizie “USDJPY – na linii szyi RGR” opisałem formacje RGR na wykresie H4 i możliwy scenariusz spadkowy, a sygnałem do zajęcia pozycji miało być skuteczne pokonanie linii szyi, która była poziomem decyzyjnym. Brałem też pod uwagę możliwość, że cena nie pokona tej linii i może nastąpić ruch w przeciwnym kierunku. Okazało się, że rynek zdecydował o zawróceniu na północ. Wchodzenie na rynek zbyt wcześnie, zanim cena pokona ważny poziom, z nadzieją zajęcia dobrej pozycji skutkuje często stratą, gdy rynek ruszy w przeciwnym kierunku. Powyższa sytuacja jest dobrym przykładem, że warto wstrzymać się z otwarciem zlecenia i poczekać aż rynek wykona pierwszy krok i pokona lub nie, poziom decyzyjny.


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here