Naga Markets 

Pod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


Siódmy tydzień 2019r. nie należał do udanych. Nie trafiona analiza (teoria) USDCHF przyniosła straty realne (praktyka). Flash crash na franku na przywitanie w niedzielną noc nie ułatwił nam tradingu. Druga analiza była bardziej opisowa niż decyzyjna, ale wyszło na dobre, że wstrzymałem się od zagrania… brak zlecenia to też zlecenie jak to niektórzy mówią.

USDCHF 12-15.02.2019

USDCHF H4 – Nocny Pin bar okazał sie “fałszywym” i cena powędrowała w kierunku poprzedniego maksimum

Tydzień na tej parze rozpoczął się mocnym akcentem, na otwarciu kurs skoczył w górę do 1.01, a następnie w szybkim tempie spadł rysując 100p pin bara. Analizując wykres od strony technicznej w art:” USDCHF – Flash crash na otwarciu sesji ” pisałem:” Ponieważ w zeszłym tygodniu była duża nierównowaga pomiędzy sprzedającymi a kupującymi ( 93%/7%) można uznać, że było to zagranie pod zamknięcie stop lossów. Od strony technicznej dywergencja na H4 wskazuje, że możemy spodziewać się spadków, najbliższa pozioma strefa popytu zaczyna się na poziomie 0.9930 czyli 80p niżej niż aktualnie i może ona być pierwszym celem dla sprzedających…”

Prawda okazała się niestety inna. Kurs w ciągu następnych dni jeszcze dwa razy atakował poprzednie maksimum , spadków się nie doczekałem. Aktualnie cena oscyluje pomiędzy linią lokalnego trendu wzrostowego a poziomem ostatniego maksimum 1.01. Zlecenia sell przyniosły stratę. Wyciągając wnioski z tej porażki – błędnym założeniem w tej analizie było uznanie świeczki nocnej jako pinbara, należało go zignorować i traktować jako zjawisko spowodowane niska płynnością jaka panuje o tej porze i rozpatrywać wykres pod kontem istniejącego trendu wzrostowego.

NZDCHF 13-15.02.2019

Analiza tej pary: “NZDCHF – Double Top, RGR a może Inside Bar ?   ” była pisana tuż przed decyzja banku RBNZ dotycząca polityki monetarnej w tym wysokości stóp procentowych w Nowej Zelandii. W danym momencie na wykresie można było wskazać aż trzy formacje Price Action – Double Top, oRGR i Inside Bara. Kierunek w jakim ruszą notowanie po komunikacie RBNZ były zagadką, więc zalecałem wstrzymanie się od zleceń do tego czasu. I chyba to był dobry pomysł, gdyż kusiło mnie wejście w sell co okazało by się porażką, albowiem cena wystrzeliła z Inside Bara mocno na północ. Wniosek z tej analizy taki, że wskazana jest cierpliwość i unikanie handlu przed ważnymi danymi. Aktualnie cena ponownie atakuje opór kanału spadkowego, a z formacji PA jedynie ostał się oRGR.

Moja aktywność na rynku była niewielka, a efekty jak na załączonym obrazku…


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here